Şu An Okunan
Sefiller / Les Misérables

Sefiller / Les Misérables

Genç polis memuru Stéphane, farklı etnik grupların bir arada yaşadığı bir Paris banliyösünde yeni bir göreve atanmıştır. Chris ve Gwada adlı iki ekip arkadaşına uyum sağlamaya çalıştığı ilk iş gününde, kendini beklenmedik bir gerilimin ortasında bulur. Mahallenin gençlerinden birinin işlediği bir suç ve ardından polislerin ona uyguladığı şiddetin kameraya kaydedilmesi, bu gerilimi hızla patlama noktasına getirecektir.

İZLENMELİ Mİ? Ladj Ly’nin yazıp yönettiği Sefiller, farklı etnik gruplar ile polis arasındaki gerilim üzerinden Fransa toplumu içindeki fay hatlarının izini sürüyor. Yönetmenin 2017 yapımı aynı adlı kısa filminden uyarladığı bu ilk uzun metrajı, geçen yıl Cannes Film Festivali’nden Jüri Özel Ödülü’yle döndü.

Yönetmen: Ladj Ly

Senaryo: Ladj Ly

Oyuncular: Damien Bonnard (Stéphane), Alexis Manenti (Chris), Djebril Zonga (Gwada), Issa Perica (Issa), Al-Hassan Ly (Buzz), Steve Tientcheu (Başkan), Almamy Kanouté (Salah)

Fransa/2019/Fransızca/104 dk./Filmartı

Vizyon Tarihi: 31 Ocak

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.