Şu An Okunan
Uzun Kız / Dylda

Uzun Kız / Dylda

İkinci Dünya Savaşı’ndan geriye Leningrad’da büyük bir enkaz kalmıştır. Halk, gündelik hayatını sürdürmeye çalışmaktadır. Askerî hastanede hemşirelik yapan ve uzun boyuyla dikkat çeken Iya, üç yaşındaki oğlu ve cepheden dönen arkadaşı Masha’yla birlikte parçalanmış hayatlarını yeniden inşa etmeye çalışmaktadır. Fakat Masha’nın Iya üzerinde kurduğu tahakküm, iki kadın arasındaki ilişkiyi farklı bir boyuta taşır.

İZLENMELİ Mİ? Daha önce Yakınlık’la (Tesnota, 2017) ile Cannes Film Festivali’nde Belirli Bir Bakış ödülünü kazanmış Kantemir Balagov yeni filminde, savaşın derin etkilerini iki genç kadının ilişkisine odaklanarak anlatıyor. Balagov’a Cannes’ın Belirli Bir Bakış bölümünde En İyi Yönetmen ödülü kazandıran Uzun Kız, aynı zamanda Rusya’nın bu seneki Oscar adayı.

Yönetmen: Kantemir Balagov

Senaryo: Kantemir Balagov, Aleksandr Terekhov

Oyuncular: Viktoria Miroshnichenko (Iya Sergueeva), Vasilisa Perelygina (Masha), Konstantin Balakirev (Stepan), Andrey Bykov (Nikolay Ivanovich), Olga Dragunova (Terzi), Kseniya Kutepova (Lyubov Petrovna), Igor Shirokov (Sasha)

Rusya/2019/Rusça/137 dk./Filmartı

Vizyon Tarihi: 6 Aralık

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.