Şu An Okunan
Van Gogh: Sonsuzluğun Kapısında / At Eternity’s Gate

Van Gogh: Sonsuzluğun Kapısında / At Eternity’s Gate

Otuzlu yaşlarındaki Vincent Van Gogh, ressam arkadaşı Paul Gauguin’in ve kardeşi Theo’nun desteğiyle yaşamaktadır. Gerçeklik ile hayal dünyası arasında gidip geldiği bu dönemde, en büyük esin kaynağı olan doğayla iç içe yaşamak istemektedir. 

İZLENMELİ Mİ? Basquiat (1996), Karanlıktan Önce (Before Night Falls, 2000) ve Kelebek ve Dalgıç (Le Scaphandre et Le Papillon, 2007) gibi filmleriyle tanınan Julian Schnabel’in imzasını taşıyan Van Gogh: Sonsuzluğun Kapısında, Vincent Van Gogh’un hayatının son dönemine odaklanan bir biyografi. Ünlü ressamı canlandıran Willem Dafoe, filmdeki rolüyle En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar’a aday gösterildi.

Yönetmen: Julian Schnabel

Senaryo: Jean-Claude Carrière, Julian Schnabel, Louise Kugelberg

Oyuncular: Willem Dafoe (Vincent van Gogh), Rupert Friend (Theo Van Gogh), Oscar Isaac (Paul Gauguin), Mads Mikkelsen (Papaz), Mathieu Amalric (Dr. Paul Gachet), Emmanuelle Seigner (Madam Ginoux), Anne Consigny (Öğretmen), Amira Casar (Johanna Van Gogh)

İsviçre-İrlanda-Birleşik Krallık-Fransa-ABD/2018/Fransızca-İngilizce/111 dk./Bir Film (Başka Sinema)

Vizyon tarihi: 15 Şubat

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.