Şu An Okunan
Yedinci Hayat / What Happened to Monday

Yedinci Hayat / What Happened to Monday

Yakın gelecekte, dünyadaki nüfus artışını kontrol altına alabilmek için herkese sadece bir çocuk sahibi olma hakkı verilmiştir. Dedeleri tarafından haftanın yedi günüyle isimlendirilmiş yediz Settman kardeşler, devlet yetkilileri fark etmesin diye tek bir kimlikle, Karen Settman olarak yaşamaktadırlar. Ancak bir pazartesi akşamı Pazartesi eve geri dönmeyince, diğer kardeşler onun akıbetini öğrenmek için harekete geçmek zorunda kalırlar.

İZLENMELİ Mİ? Norveçli aksiyon ve korku filmleri yönetmeni Tommy Wirkola’nın imzasını taşıyan Yedinci Hayat, yaratıcı çıkış noktasının felsefi boyutuna odaklanmak yerine aksiyon ve gerilim potansiyeline yüklenmeyi tercih eden bir bilimkurgu. Yedi kardeş arasındaki nüansları ortaya koymaya çalışan Noomi Rapace’ın performansı ise, filmin en ilgi çekici yanı. 

Yönetmen: Tommy Wirkola

Senaryo: Max Botkin, Kerry Williamson

Oyuncular: Noomi Rapace (Settman Kardeşler), Glenn Close (Nicolette Cayman), Willem Dafoe (Terrence Settman), Marwan Kenzari (Adrian Knowles), Christian Rubeck (Joe), Pål Sverre Hagen (Jerry)

Birleşik Krallık-Fransa-Belçika-ABD/2017/İngilizce/123 dk./Medyavizyon (Mars Dağıtım)

Vizyon tarihi: 1 Eylül

tmp_aYnLxd_8c2e6beeaa32ae25_What_Happened_to_Monday__10m8s1217f_1_

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.