Şu An Okunan
Yuli

Yuli

Babası, sokaklarda özgürce vakit geçirmeye alışmış küçük Yuli’nin dans konusundaki yeteneğini keşfeder ve onu zorla Küba Ulusal Dans Okuluna yazdırır. Zamanla çok başarılı olan Yuli, önyargıları yıkarak Londra Kraliyet Balesi gibi köklü kurumlarda sahneye çıkan ilk siyah balet olacaktır.

İZLENMELİ Mİ? Carlos Acosta’nın otobiyografisinden uyarlanan ve Kübalı dansçının kendisini canlandırdığı Yuli’nin yönetmenliğini, Gözlerimi de Al (Te Doy Mis Ojos, 2003) ve Yağmuru Bile (También la Lluvia, 2010) gibi filmlerin İspanyol yönetmeni Icíar Bollaín üstleniyor. Özellikle Ken Loach filmlerinin senaristi olarak tanınan Paul Laverty’ye San Sebastián Film Festivali’nde En İyi Senaryo ödülü kazandıran Yuli, sanata, aileye ve azmetmeye dair ilham verici bir film.

Yönetmen: Icíar Bollaín

Senaryo: Paul Laverty (Carlos Acosta’nın otobiyografisinden)

Oyuncular: Carlos Acosta (kendisi), Santiago Alfonso (Pedro Acosta), Keyvin Martínez (Carlos Acosta’nın gençliği), Edlison Manuel Olbera Núñez (Carlos Acosta’nın çocukluğu), Laura De la Uz (Maestra Chery)

İspanya-Küba-İngiltere-Almanya/2018/İspanyolca-İngilizce/115 dk./ Bir Film (Başka Sinema)

Vizyon tarihi: 26 Temmuz

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.