Şu An Okunan
2018’in Vizyona Girmeyen En İyi 20 Filmi

2018’in Vizyona Girmeyen En İyi 20 Filmi

Yıl boyunca methini duyduğumuz 2018 yapımı pek çok filmi yalnızca festivallerde izleyebildik, bazılarıysa ülkemiz sinemalarına hiç uğramadı.

Her yıl olduğu gibi 2018’de de, kimisi festivalleri kasıp kavuran, kimisi eleştirmenlerin gözdesi olan, kimisi de belirli bir hayran kitlesinin gözünde kült statüsüne ulaşan, heyecanla yolunu gözlediğimiz pek çok film Türkiye’de vizyona girmedi. Kimileri sadece bir-iki festivalde izleyiciyle buluştu, kimileri yalnızca online platformlarda gösterildi, kimilerini ise Türkiye’de yasal yollardan izlemek mümkün olmadı. Biz de bu filmlerin en iyilerini geleneksel ‘Vizyona Girmeyen En İyi 20 Film’ listemizde bir araya getirdik. Şunu da belirtelim: Listemizi hazırlarken 2018 yapımı olmakla birlikte 2019’un ilk aylarında vizyona giren (ya da girmesi planlanan) Şüphe (Beoning), Arakçılar (Manbiki Kazoku), Sarayın Gözdesi (The Favourite), Mutlu Lazzaro (Lazzaro Felice) ve Dogman gibi yapımları dikkate almadık.


Advertisement

LİSTEDEKİ FİLMLERE GÖZ ATMAK İÇİN TIKLAYIN.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.