Şu An Okunan
Altyazı Fasikül’ün ‘Depremin Ardından’ Başlıklı Özgür Sinema Bülteni Yayında

Altyazı Fasikül’ün ‘Depremin Ardından’ Başlıklı Özgür Sinema Bülteni Yayında

Altyazı Fasikül, geçtiğimiz ayın özgür sinema gündemini değerlendirdiği ‘Özgür Sinema Bülteni’ni yayınladı. Bilhassa 6 Şubat depremlerinin ardından yaşananlara odaklanan bültenin tamamına Altyazı Fasikül’den ulaşabilirsiniz.

6 Şubat’ta meydana gelen ve Türkiye’nin on ilinin ağır biçimde etkilendiği depremler hayatın her ânını etkisine almış durumda. Şubat ayını geride bırakmaya hazırlandığımız bugünlerde Altyazı Fasikül, aylık olarak yayınlanan Özgür Sinema Bülteni’nde bu ay felaketin sinema sektöründe bıraktığı izlere odaklanıyor. ‘Özgür Sinema Bülteni – Şubat 2023 – Depremin Ardından’ başlığıyla yayınlanan bülten deprem felaketinin açtığı yaraları kayıt altına alma niyeti taşıyor.


Advertisement

Depremin sinema salonlarını nasıl etkilediğinden felaketin kültür-sanat sektörünü sürüklediği çelişkilere, sektörün ortaya koyduğu deprem dayanışmasından setleri durdurma tartışmasına pek çok konuya uzanan bültenden depremin 73. Berlin Film Festivali’ndeki yansımalarını da takip etmek mümkün. Öte yandan Sibel Tekin ve İlay Arıkan’ın dava süreçleri de Özgür Sinema Bülteni’nden takip edilebilir.

Altyazı Fasikül’ün Şubat 2023 tarihli Özgür Sinema Bülteni’nin tamamına ulaşmak için tıklayın.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.