Şu An Okunan
‘Özgür Sinema Bülteni’ – Şubat 2024

‘Özgür Sinema Bülteni’ – Şubat 2024

Altyazı Fasikül’ün her ay hazırladığı Özgür Sinema Bülteni’nin Şubat 2024 edisyonu yayında. Özgür sinema alanındaki gelişmelere yer verilen bültenin tamamını okumak için Altyazı Fasikül’ü ziyaret edebilirsiniz.

Altyazı Fasikül’ün Özgür Sinema bülteninde bu ay 12. Pembe Hayat KuirFest’in Ankara Valiliği’nce yasaklanmasından ikisi sinemacı beş tutsağın yargılandığı Gezi Davası’ndaki yeni gelişmelere, Kanun Hükmü‘ne (2023) bakanlık sansüründen sinema salonlarında yeniden promosyonlu bilet dönemine özgür sinema alanında Şubat ayında yaşanan pek çok gelişme yer alıyor. Bu ay dizi ve film setlerinde yaşanan iki olay ayrıca dikkat çekiyor: Things That You Kill‘deki şiddet olaylarının yargıya taşınması ve Yalı Çapkını’nda (2022-) yaşanan motosiklet kazası. Venedik Bienali ve Berlinale’de İsrail’in soykırımına karşı düzenlenen protestolar da gündemin öne çıkan başlıklarından.

Bültenin tamamına ulaşmak için tıklayınız.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.