Şu An Okunan
Düş ve Gerçek / Jimmy P.

Düş ve Gerçek / Jimmy P.

İkinci Dünya Savaşı’nda savaşan bir Kızılderili olan Jimmy Picard, baş dönmesi ve işitme kaybı gibi rahatsızlıklarla hastaneye sevk edilir. Hastalığını inceleyen Fransız psikanalist Georges Devereux ve Jimmy arasında zamanla güçlü bir bağ oluşacaktır.

İZLENMELİ Mİ? Krallar ve Kraliçe (Rois et Reine, 2004) ve Bir Noel Masalı (Un Conte de Noël, 2008) filmleriyle çizgisini belirginleştiren Arnaud Desplechin’in yeni filmi, Fransız ve Amerikan sinemasının iki güçlü oyuncusu Mathieu Amalric ve Benicio Del Toro’yu bir araya getiriyor. Psikoterapi sürecini takip eden film, Cannes’da fazla ‘prosedürel’ bulunmuş olsa da, psikoloji konusundaki sinemasal klişelere geçit vermemesiyle beğeni de topluyor.

Yönetmen: Arnaud Desplechin

Senaryo:Arnaud Desplechin, Kent Jones, Julie Peyr

Oyuncular: Benicio Del Toro (Jimmy Picard), Mathieu Amalric (Georges Devereux), Gina McKee (Madeleine), Larry Pine (Dr. Karl Menninger), Joseph Cross (Dr. Holt), Gary Farmer (Jack)

Fransa-ABD/2013/İngilizce/117 dk./Calinos (M3 Film)

Vizyon Tarihi: 2 Mayıs

dus-ve-gercek

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.