Şu An Okunan
Günah Şehri: Uğruna Öldürülecek Kadın / Sin City: A Dame to Kill For

Günah Şehri: Uğruna Öldürülecek Kadın / Sin City: A Dame to Kill For

Striptizci Nancy’yi korumasına alan Marv, birkaç serseriyi pataklamak için fırsat kollamaktadır. Genç Johnny, sinsice bir intikam planıyla kente gelerek mafyatik politikacı Roark’un kumar masasına oturmuştur. Zengin bir adamla evlenen Ava’yı bir türlü unutamayan Dwight ise, eski aşkından gelen yardım çağrısını yanıtsız bırakamayacaktır… Günah Şehri’nin her köşesinde aşk, tutku, şiddet ve intikam yüklü hikâyeler gizlidir.

İZLENMELİ Mİ? Frank Miller’ın aynı adlı eserinden uyarlanan Günah Şehri: Uğruna Öldürülecek Kadın, ilk filmin dokuz yıl önce bıraktığı yerden devam ediyor. Şiddet sahnelerinin tavizsiz sertliği ve özellikle diyaloglardan beslenen kara mizah, grafik roman estetiğini son derece stilize bir biçimde perdeye taşırken, özellikle Eva Green ve Powers Boothe parlak performanslar sergiliyorlar. Her zevke göre olmadığı kesin ama ilk filmi sevenlerin beklentilerini karşılayacaktır.

Yönetmen: Frank Miller, Robert Rodriguez

Senaryo: Frank Miller (kendi grafik romanlarından)

Oyuncular:Mickey Rourke (Marv), Jessica Alba (Nancy), Josh Brolin (Dwight), Joseph Gordon-Levitt (Johnny), Eva Green (Ava), Powers Boothe (Senatör Roark),Rosario Dawson (Gail), Bruce Willis (Hartigan), Dennis Haysbert (Manute)

ABD/2014/İngilizce/102 dk./Mars Cinema Group (Pinema)

Vizyon Tarihi: 22 Ağustos

Web Sitesi: sincity-2.com

gunah-sehri-2

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.