Şu An Okunan
Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları / The Hobbit: The Desolation of Smaug

Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları / The Hobbit: The Desolation of Smaug

Bilbo ve cüceler, Gandalf’ın yardımı sayesinde Dumanlı Dağlar’daki goblin ininden kaçmayı başarmıştır. Güç yüzüğünü şans eseri eline geçiren Bilbo ve Thorin’in önderliğinde yurtlarını ejderha Smaug’dan geri almaya çalışan cüceler yolculuklarına devam etmektedir. Fakat bu sefer büyücü Gandalf onlara yardımcı olmak için yanlarında olamayacaktır.

İZLENMELİ Mİ? Önce iki film olması planlanan, ardından eldeki malzemenin çokluğundan dolayı üç filme çıkarılan Hobbit serisinin geçen yıl vizyona giren ilk filmi Hobbit: Beklenmedik Yolculuk (The Hobbit: An Unexpected Journey), Yüzüklerin Efendisi serisinde olduğu gibi eleştirmenlerden tam destek göremese de dünya çapında bir milyar doların üzerinde hasılat elde ederek yapımcıların yüzünü güldürmüştü. Yeni filmde, öyküye gereksiz yere eklenmiş gibi görünen kimi karakter ve olaylara karşın, serinin hayranlarını tatmin edecek aksiyon sahneleri ve mizahi anlar eksik değil. Filmin Türkçe altyazılarında Gezi Direnişi’ne selam gönderildiğini de ekleyelim.

Yönetmen: Peter Jackson

Senaryo: Philippa Boyens, Peter Jackson, Guillermo del Toro, Fran Walsh (J.R.R. Tolkien’in romanından)

Oyuncular: Benedict Cumberbatch (Smaug/The Necromancer), Richard Armitage (Thorin Oakenshield), Orlando Bloom (Legolas), Cate Blanchett (Galadriel), Manu Bennett (Azog), Evangeline Lilly (Tauriel), Hugo Weaving (Elrond), Ian McKellen (Gandalf), Martin Freeman (Bilbo Baggins), Christopher Lee (Saruman)

ABD-Yeni Zelanda/2013/İngilizce/161 dk./WB

Vizyon Tarihi: 13 Aralık

Web Sitesi: www.thehobbit.com

hobbit-2

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.