Şu An Okunan
Hükümet Kadın

Hükümet Kadın

Sekiz çocuklu, Midyatlı, sıradan bir kadın olan Xate’nin komşularından tek farkı, kocasının Midyat Belediye Başkanı olmasıdır. Ancak bir gün başına gelenler sadece onun değil, bütün Midyatlıların hayatını değiştirir: Okuma yazması bile olmayan Xate, bir anda kendini Midyat Belediye Başkanı olarak bulmuştur.

izlenmeli mi? Oyuncu Sermiyan Midyat, Ay Lav Yu’dan (2010) sonra ikinci kez kamera arkasına geçerken bir kez daha kalabalık kadrolu bir komediye imza atıyor. Midyat’ın senaryosunu babaannesinin gerçek hikâyesinden esinlenerek kaleme aldığı Hükümet Kadın, Demokrat Parti döneminde geçen öyküsü aracılığıyla farklı etnik ve dinî gruplar arasındaki hoşgörüyü ve kadın-erkek eşitliğini savunurken biraz naif ve didaktik olmaktan kurtulamıyor.

Yönetmen:
Sermiyan Midyat

Senaryo:
Sermiyan Midyat

Oyuncular:
Demet Akbağ (Xate), Sermiyan Midyat (Faruk), Mahir İpek (İkram), Ercan Kesal (Aziz), Burcu Gönder (Gule), Gülhan Tekin (Fehime), Nazmi Kırık (Ferhat)

Türkiye/2012/Türkçe-Kürtçe/104 dk./BKM Film (UIP)

Web Sitesi: hukumetkadin.com

Vizyon Tarihi: 1 Şubat

hukumet-kadin2-webson

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.