Şu An Okunan
Kutsal Motorlar / Holy Motors

Kutsal Motorlar / Holy Motors

Her sabah olduğu gibi gün içindeki randevularını tamamlamak üzere beyaz limuzinine binen bir işadamı, her buluşmada farklı bir kimliğe bürünür: Bir dilenci, bir kiralık katil, ölüm döşeğindeki yaşlı bir adam, bir aile babası…

İZLENMELİ Mİ? Fransız sinemasının uyumsuz romantiği Leos Carax, Pola X’ten (1999) 13 yıl sonra çektiği ilk uzun metrajı olan Kutsal Motorlar’da, alter egosu Denis Lavant’ı kılıktan kılığa sokuyor. Karakterin farklı kimliklerde karşımıza çıktığı bölümlerden oluşan film, şirketlerin güdümünde sürdürdüğü hayatında ‘hakiki bir şeyler’ arayan bir adamın yolculuğu olarak görülebilir. Carax bu distopik dünyayı, belli bir hikâye akışına bağlı kalmadan, sinema tarihine ve eski yapıtlarına referanslarla inşa ederek etkileyici bir deneysellik yakalıyor.

Yönetmen: Leos Carax

Senaryo: Leos Carax

Oyuncular: Denis Lavant (Mösyö Oscar), Edith Scob (Céline), Eva Mendes (Kay M), Kylie Minogue (Eva Grace), Leos Carax (Rüya Gören Adam), Michel Piccoli (Doğum Lekeli Adam)

Fransa-Almanya/2012/Fransızca-İngilizce-Çince/115 dk./Mars Entertainment Group (PinemArt)

Vizyon Tarihi: 2 Ağustos

Web Sitesi: holymotorsfilm.com

kutsal-motorlar
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.