Şu An Okunan
Nuri Bilge Ceylan Başkanlığındaki Uluslararası Göç Filmleri Festivali Jürisi

Nuri Bilge Ceylan Başkanlığındaki Uluslararası Göç Filmleri Festivali Jürisi

İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen Uluslararası Göç Filmleri Festivali’nin uzun metraj jüri başkanlığını Nuri Bilge Ceylan’ın üstleneceği duyurulmuştu. 14 Haziran’da başlayacak festivalin diğer jüri üyeleri de açıklandı.

İçişleri bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla tanıtım toplantısı yapılan festivalin jüri başkanlığını Nuri Bilge Ceylan’ın üstlenmesi pek çok tartışmayı beraberinde getirmişti. Oldukça geniş bir bütçeye sahip olan festivalin diğer jüri üyeleri de açıklandı. Farklı coğrafyalardan isimlerin yer aldığı jüri, ABD’li popüler oyuncu Danny Glover, Yeni Başlayanlar İçin İtalyanca (Italiensk for begyndere, 2000) filmiyle hatırlanan Danimarkalı yönetmen Lone Scherfig, Asghar Farhadi filmlerinden tanıdığımız, Satıcı (Forushande, 2016) ile Cannes’da En İyi Erkek Oyuncu ödülü kazanan Seyyid Şahap Hüseyni, Oscar ödüllü İngiliz kostüm tasarımcısı Sandy Powell, ABD’li oyuncu Joan Chen ve Bosnalı oyuncu Emir Hadzihafizbegoviç’ten oluşuyor.


Advertisement

Festival 14-21 Haziran tarihlerinde çevrimiçi olarak düzenlenecek.

 

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.