Şu An Okunan
Oblivion

Oblivion

Dünya uzaylıların istilasına uğramış, insanlar gezegeni terk etmek zorunda kalmıştır. Komutan Jack Harper savaştan yıllar sonra özel bir görev için dünyaya geri döner ve gezegende hâlâ yaşayan insanlar olduğunu keşfeder. Harper yavaş yavaş, 60 yıl önce uzaylılarla yapılan savaşın gerçek nedenini öğrenmeye başlayacaktır.

İZLENMELİ Mİ? İlk yönetmenlik denemesi Tron Efsanesi (TRON: Legacy, 2010) ile sektöre hızlı bir giriş yapan Joseph Kosinski, bu sefer Hollywood’da son yılların en heyecan verici senaryolarından biri olduğu söylenen Oblivion’ın yönetmenliğini üstleniyor. Kosinski’nin Arvid Nelson’la yazdığı çizgi romandan uyarladığı Oblivion, bilimkurgu severlerin merakla beklediği filmlerin başında geliyor.

Yönetmen: Joseph Kosinski

Senaryo: Michael Arndt, Karl Gajdusek, Joseph Kosinski (Joseph Kosinski ve Arvid Nelson’ın çizgi romanından)

Oyuncular: Tom Cruise (Jack Harper), Morgan Freeman (Malcolm Beech), Olga Kurylenko (Julia), Nikolaj Coster-Waldau (Sykes), Andrea Riseborough (Victoria), Melissa Leo (Sally), Zoe Bell (Kara)

ABD/2013/İngilizce/126 dk./UIP

Vizyon Tarihi: 12 Nisan

Web Sitesi: www.oblivionmovie.com

oblivion-tom-cruise
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.