Şu An Okunan
Savaşın Gölgesinde / Lore

Savaşın Gölgesinde / Lore

Nazi Partisi mensubu anne babası tutuklanan genç Lore dört kardeşiyle birlikte Hamburg’daki büyükannesinin yanına gitmek için yola çıkar. Savaş sonrasının kaotik ortamında, toplama kamplarından kurtulmuş bir Yahudiyle karşılaşır ve istemese de ondan destek almak zorunda kalır.

İZLENMELİ Mİ? Avustralyalı yönetmen Cate Shortland, 2004’te çektiği ilk uzun metrajı Tepetaklak’ın (Somersault) ardından etkileyici bir dönem filmiyle karşımızda. Ana karakterinin politik ve cinsel uyanışını işlerken, bir yandan da imparatorluk fantezisi kuran Alman toplumunun işgal edilen ülke konumuna düşünce yaşadığı psikolojik çöküşe odaklanan Savaşın Gölgesinde, anlara ve duyusal unsurlara önem atfeden sinematografisiyle de dikkat çekiyor.

Yönetmen: Cate Shortland

Senaryo: Cate Shortland, Robin Mukherjee (Rachel Seiffert’ın ‘The Dark Room’ adlı romanından)

Oyuncular: Saskia Rosendahl (Lore), Kai Malina (Thomas), Nele Trebs (Liesel), Ursina Lardi (Anne), Hans-Jochen Wagner (Baba), Mika Seidel (Jürgen)

Almanya-Avustralya-Birleşik Krallık/2012/Almanca-İngilizce/109 dk./Calinos (M3 Film)

Vizyon Tarihi: 16 Ağustos

Web Sitesi: www.transmissionfilms.com.au/index.php/lore

savasin-golgesinde

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.