Şu An Okunan
Son Durak / Fruitvale Station

Son Durak / Fruitvale Station

Oscar Grant, 2008 yılının son gününe uyandığında, bundan sonra daha iyi bir oğul, daha iyi bir sevgili ve daha iyi bir baba olma sözü vermiştir kendisine. 2009’un ilk günündeyse, San Francisco’nun Fruitvale metro durağında polis tarafından soğukkanlı bir şekilde katledilecektir.

İZLENMELİ Mİ? Son Durak, polis şiddeti ve ırkçılığa karşı bir sembol haline gelen 22 yaşındaki Oscar Grant’in katlini ve tüm dünya tarafından takip edilen davaları anlatmak yerine cinayetin öncesine dönerek Oscar’ın hayatına bakmayı tercih ediyor. Cannes’ın Belirli Bir Bakış bölümünde En İyi İlk Film ödülünü, Sundance’teyse Jüri Özel Ödülü ve İzleyici Ödülü’nü kazanan Son Durak, son dönemin en çok beğenilen Amerikan bağımsız yapımlarından biri oldu.

Yönetmen: Ryan Coogler

Senaryo: Ryan Coogler

Oyuncular:Michael B. Jordan (Oscar Grant), Melonie Diaz (Sophina), Octavia Spencer (Wanda), Kevin Durand (Caruso), Chad Michael Murray (Ingram), Ahna O’Reilly (Katie), Ariana Neal (Tatiana)

ABD/2013/İngilizce/85 dk./Medyavizyon

Vizyon Tarihi: 1 Kasım

Web Sitesi: fruitvalefilm.com

son-durak

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.