Şu An Okunan
52. SİYAD Ödülleri Sahiplerini Buluyor

52. SİYAD Ödülleri Sahiplerini Buluyor

Mart ayında düzenlenmesi planlanan ancak pandemi tedbirleri nedeniyle ertelenen SİYAD Ödül Töreni bu yıl çevrimiçi ortamda gerçekleştirilecek. Yarın SİYAD’ın YouTube kanalından yayınlanacak törenin sunuculuğunu Tuğrul Tülek üstlenecek.

Sinema Yazarları Derneği’nin (SİYAD) geçen yılın en iyi filmlerini belirlediği geleneksel SİYAD Ödül Töreni, bu sene CRR Konser Salonu’nda 26 Mart’ta yapılacak bir törenle sahiplerini bulacaktı. COVID-19 şartları nedeniyle belirsiz bir tarihe ertelenen tören bu yıl çevrimiçi ortama taşınmaya karar verdi. 23 Ağustos akşamı saat 20:00’de SİYAD’ın YouTube kanalından yapılacak yayınla açıklanacak 52. SİYAD Ödülleri, tören atmosferini çevrimiçi ortama taşıyacak. Tuğrul Tülek’in sunuculuğuyla açıklanacak ödülleri kazananların teşekkür kayıtlarının yanı sıra aday filmlerin tanıtım videolarının da yer alacağı törende geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz sinema yazarı Cüneyt Cebenoyan da anılacak.

SİYAD üyelerinin ilk tur oylaması sonucu Ocak ayında belirlenen adaylar arasında Emin Alper’in Kız Kardeşler’i kazandığı 11 adaylıkla en fazla öne çıkan film olmuştu. Ayrıca daha önce, bu yılki Onur Ödülü’nün Zuhal Olcay ve Thomas Balkenhol’a, Emek Ödülü’nün ise Coşkun Aral ve Prof. Sami Şekeroğlu Sinema TV Merkezi’ne emek vermiş Sinema Televizyon Bölümü mezun ve öğrencilerine takdim edileceği açıklanmıştı.

52. SİYAD Ödül Töreni, 23 Ağustos Pazar akşamı saat 20:00’den itibaren SİYAD’ın YouTube kanalından izlenebilir.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.