Şu An Okunan
Şimdi Yine Aşk Zamanı…

Şimdi Yine Aşk Zamanı…

Wong Kar-wai’nin romantik başyapıtı Aşk Zamanı, prömiyerinden yirmi yıl sonra tekrar Cannes Film Festivali’nde gösterilecek.

Aşk Zamanı (In the Mood for Love), 12-23 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek 73. Cannes Film Festivali’nin ‘Cannes Klasikleri’ programında. 2000 yılında Uluslararası Yarışma’da yer alan film, başrolü Maggie Cheung ile paylaşan Tony Leung Chiu Wai’ye En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandırmıştı. Christopher Doyle, Lee Ping Bin ve Kwan Pung-leung’dan oluşan görüntü yönetimi ekibi ise Teknik Büyük Ödül’e layık görülmüştü. Film bu yılki festivalde restore edilmiş 4K versiyonu ile seyirci karşısına çıkacak. Gösterime, 1997’de Mutlu Beraberlik (Happy Together) ile Cannes’da En İyi Yönetmen ödülünü alan Wong Kar-wai’nin de katılması bekleniyor.

Görsel atmosferinden senaryosuna, oyunculuklarından müziklerine kadar her unsuruyla sayısız seyircinin anılarında ‘kusursuz’ bir yer edinen Aşk Zamanı, BBC’nin 2016’da dünyanın çeşitli yerlerinden 177 film eleştirmenin katılımıyla gerçekleştirdiği 21. Yüzyılın En İyi 100 Filmi anketinde ikinci sırada yer almıştı.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.