Şu An Okunan
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (1-7 Eylül)

Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (1-7 Eylül)

Altyazı Öneriyor bir aylık aranın ardından geri dönüyor. Eylül’ün ilk gösterim rehberinde Konuş Benimle, Hırçın ve Ahsoka gibi yapımlar dikkat çekiyor.

Ağustos ayında verdiğimiz aranın ardından Altyazı Öneriyor, Eylül ayıyla beraber geri dönüyor. Yaz sakinliği vizyon ve dijital platformların gündeminde hâlâ gözlenebiliyor şüphesiz ama yeni sezon da ufukta. Bu hafta gösterim rehberimizde Star Wars evrenine yapılan yeni Disney+ katkısı Ahsoka, Netflix’in yeni interaktif yapımı Choose Love, aynı adlı manga serisinden İngilizce olarak uyarlanan fantastik macera dizisi One Piece, dünya prömiyerini Sundance’te yapan Hırçın ve son dönemin en çok ses getiren korku filmlerinden Konuş Benimle gibi yapımlar öne çıkıyor.


Dijital Platformlar

Bu hafta dijital platformlarda yayına girmiş film ve diziler

Ahsoka

Disney+

Star Wars evrenine yapılan yeni Disney+ katkısı Ahsoka (2023- ) dijital platformda yayında. Galaktik İmparatorluk’un düşüşünün ardından yaşananlara odaklanan dizi, Star Wars’un sevilen karakterlerinden Ahsoka Tano’yu merkezine alıyor.

Choose Love

Netflix Türkiye

Netflix’in yeni interaktif yapımı Choose Love (2023) dijital platformda yayında. Seyircileri bu kez romantik komedi türünün konvansiyonlarına dahil edecek yapım ana karakterin seçimleri üzerinden şekilleniyor.

Disenchantment – 5. Sezon

Netflix Türkiye

Yaratıcılığını Matt Groening’in üstlendiği animasyon dizisi Disenchantment (2018-2023) final sezonuyla Netflix Türkiye’de yayında. Dizi, özgür ruhlu Prenses Bean ile iblis ve elflerden oluşan arkadaşlarının maceralarına odaklanıyor.

Kimse Farketmiyor

MUBI Türkiye

Güncel Japonya sinemasının en önemli isimlerinden Hirokazu Koreeda’nın en sevilen filmlerinden Kimse Farketmiyor (Dare mo shiranai, 2004) MUBI Türkiye’de yayında. Film, 12 yaşındaki Akira’nın, annelerinin evi terk etmesinin ardından kardeşleriyle ilgilenmesini konu alıyor.

One Piece

Netflix Türkiye

Aynı adlı manga serisinden İngilizce olarak uyarlanan fantastik macera dizisi One Piece (2023- ) Netflix Türkiye’de yayında. Fantastik bir dünyada, One Piece adlı bir hazineye ulaşmaya çalışan korsanların hikâyesini anlatan dizinin yaratıcılığını Steven Maeda ve Matt Owens üstleniyor.

Only Murders in the Building – 3. Sezon

Disney+

Başrollerine Steve Martin, Martin Short ve Selena Gomez’i taşıyan dizi Only Murders in the Building’in (2021- ) üçüncü sezonu Disney+’ta yayında. True crime anlatılarına meraklı üç komşunun binalarında yaşanan şüpheli bir cinayetle karşılaşmalarını anlatan dizi ilk sezonlarıyla beğeni toplamıştı.


Vizyonda

Bu hafta sinemalara hangi filmler geliyor? Hangilerini görmeli?

Hırçın

Yönetmenliğini Charlotte Regan’ın üstlendiği Hırçın (Scrapper, 2022) bu hafta vizyonda. Dünya prömiyerini Sundance’te yapan ve Türkiye’de de İstanbul Film Festivali programında gösterilen film annesini kaybettikten sonra tek başına yaşamaya devam eden 12 yaşında bir çocuğun babasıyla ve gerçeklerle karşılaşmasını konu ediniyor.

Konuş Benimle

Son dönemin en çok ses getiren korku filmlerinden Konuş Benimle (Talk to Me, 2023) haftanın öne çıkan vizyon filmlerinden. Bir grup gencin ruhlarla iletişime geçmeyi sağlayan bir heykel bulması ve seanslar düzenlemesini konu edinen film dünya prömiyerini Sundance’te yapmış ve beğeni toplamıştı.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.