Şu An Okunan
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (7-13 Ekim)

Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (7-13 Ekim)

Amsterdam

Altyazı Öneriyor’da haftanın öne çıkan yapımları Andropoz, Amsterdam, Çoğunluk ve Van Gogh: Sonsuzluğun Kapısında.

Haftanın vizyon ve dijital platformlar gündemini takip ettiğimiz Altyazı Öneriyor’da Taylan Biraderler’in Engin Günaydın’la beraber ürettiği Netflix dizisi Andropoz haftanın öne çıkan yapımı. Başka dijital platformlara gelmiş Çoğunluk, Van Gogh: Sonsuzluğun Kapısında, Bergen ve Dalida gibi yapımlar da ilgiyi hak ediyor. Buna ek olarak vizyon tarafında öne çıkan yapım ise David O. Russell imzalı Amsterdam.


Dijital Platformlar

Bu hafta dijital platformlarda yayına girmiş film ve diziler

Andropoz 

Netflix Türkiye

Engin Günaydın’ın hem senaryosunu yazıp hem de başrolünde yer aldığı yeni Netflix dizisi Andropoz, dijital platformda yayında. Dizinin yönetmenliğini Taylan Biraderler üstleniyor. 

Bergen 

Amazon Prime Video

Vizyona girdiği dönem epey ses getiren biyografi filmi Bergen (2022) Amazon Prime Video kataloğuna eklendi. Ünlü müzisyeni Farah Zeynep Abdullah’ın canlandırdığı filmin yönetmenlik koltuğunda Mehmet Binay ve Caner Alper oturuyor.

Çoğunluk

MUBI Türkiye

Seren Yüce’nin çok ses getiren ilk uzun metrajı Çoğunluk (2010) MUBI Türkiye kataloğuna eklendi. Dünya prömiyerini Venedik Film Festivali’nde yapan filmin oyuncu kadrosunda Bartu Küçükçağlayan, Settar Tanrıöğen, Esme Madra, Nihal Koldaş ve Erkan Can gibi isimler yer alıyor.

Dalida

MUBI Türkiye

Kahire’de doğup ünü dünyaya yayılan müzisyen Dalida’nın hayatına odaklanan Dalida (2016) MUBI Türkiye kataloğuna eklendi. Filmde ünlü sanatçıyı Sveva Alviti canlandırıyor.

Luckiest Girl Alive

Netflix Türkiye

Yönetmenliğini Mike Barker’ın yaptığı gerilim filmi Luckiest Girl Alive (2022) Netflix Türkiye’de gösterime girdi. Filmin oyuncu kadrosunda Mila Kunis, Finn Wittrock ve Scoot McNairy gibi isimler yer alıyor. 

Van Gogh: Sonsuzluğun Kapısında

MUBI Türkiye

Julian Schnabel imzalı Van Gogh biyografisi Van Gogh: Sonsuzluğun Kapısında (At Eternity’s Gate, 2018) MUBI Türkiye kataloğuna eklendi. Filmde usta ressamı Willem Dafoe canlandırıyor.

Filmi Ali Ercivan’ın kaleminden okumak için tıklayın.


Vizyonda

Bu hafta sinemalara hangi filmler geliyor? Hangilerini görmeli?

Amsterdam

David O. Russell imzalı Amsterdam (2022) haftanın öne çıkan vizyon filmi. Bir suç hikâyesini takip eden yapım görkemli oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. Filmde rol alan isimler arasında Christian Bale, Margot Robbie, John David Washington, Anya Taylor-Joy, Rami Malek ve Robert De Niro gibi isimler yer alıyor.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.