Şu An Okunan
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (Yılbaşı Özel)

Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (Yılbaşı Özel)

Altyazı Öneriyor’u bu hafta yılbaşı gününe adıyoruz! 31 Aralık’tan itibaren Türkiye’deki dijital platformlarda gösterime girecek yapımlara yer verdiğimiz yılbaşı özel bölümünde ilk sezonuyla ciddi hayran kitlesi edinen Gibi başta olmak üzere birçok dizinin yeni sezonları ve yılbaşı eğlence programları dikkat çekiyor.


10 Bin Adım – İkinci Sezon

GAİN

GAİN’in sevilen dizilerinden 10 Bin Adım’ın ikinci sezonu, platformun birinci yaşını kutlayacağı 31 Aralık tarihinde yayına giriyor. İki eski sevgili Ezgi ve Mehmet’in sağlıklı bir yaşam amacıyla çıktıkları yürüyüşlerde başlarından geçen komik olayları konu alan dizinin yeni sezonunun senaryosunda yine Devin Özgür Çınar’ın imzası var. Çınar’ın başrolü Engin Günaydın’la paylaştığı kısa formatlı dizi, her bölümünde farklı oyuncuları konuk ediyor.


Buena Vista Social Club

MUBI Türkiye 


​​Wim Wenders melankolinin ağır bastığı filmografisi içindeki belki de en ‘güneşli’ işe, Buena Vista Social Club hakkındaki belgeseliyle imza atmıştı. Film Amerikalı gitarist Ry Cooder’ın prodüktörlüğünde 1996’da bir araya gelerek 1940’ların Havana’sındaki popüler müzik tarzlarını icra eden ve çoğu emekliye ayrılmış Kübalı müzisyenlerden oluşan grubu takip ediyor. Sahne performansları, stüdyo kayıtları ve müzisyenlerle yapılmış röportajları bir araya getiren film En İyi Belgesel dalında Oscar’a aday gösterilmiş, Avrupa Film Ödülleri’nde aynı kategorideki ödülün sahibi olmuştu.


Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

Netflix Türkiye

Ünlü komedyen Cem Yılmaz’ın bir süredir sahnelediği son gösterisi Diamond Elite Platinum Plus, 31 Aralık’ta Netflix’te yayınlanıyor. Gecenin ‘yılbaşı eğlencesi’ kategorisini doldurması beklenen gösterilerden olacak şov, Netflix’in yayınladığı ilk yerli stand-up gösterisi de olacak. 


Cobra Kai – Dördüncü Sezon 

Netflix Türkiye


Karateci Çocuk’tan (The Karate Kid, 1984) onlarca yıl sonra rakip dövüşçüler Daniel LaRusso (Ralph Macchio) ile Johnny Lawrence’ı (William Zabka) yeniden karşı karşıya getiren dizinin dördüncü sezonunda ezeli düşmanlar, All Valley Tournament’de Cobra Kai’yi alaşağı etmek için işbirliği yapmak durumunda kalıyorlar. Bu yeni sezon, Netflix’in diziyi YouTube TV’den aldıktan sonra bizzat yapımcılığını üstlendiği ilk sezon olma özelliğini taşıyor.


GAİN Yılbaşı Özel Programı 

GAİN

Dijital platform GAİN, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da eski usul yılbaşı eğlencelerinden esintiler sunan bir yılbaşı gecesi programı yayınlıyor. Platformun sevilen şovlarından bir seçki oluşturulan gece saat 20:00’de Doğu Demirkol’un stand-up gösterisiyle başlayacak. Ardından Ahmet Mümtaz Taylan ile Yılbaşı Hesabı programı yayında olacak. Sonrasında ise Kaan Tangöze, Can Bonomo, Burak Kut, Baba Zula, Gülinler, Lara Di Lara, Mehmet Erdem, Melike Şahin, Aga B, Barabar ve Nova Norda’nın sahne alacağı bir konser GAİN üyelerine sunulacak. Son olarak ise platformun sevilen programı Dayı’nın ‘Yılbaşı Dayısı’ programı yayına girecek. 


Gibi – İkinci Sezon

Exxen

Feyyaz Yiğit’in Kıvanç Kılınç’la birlikte başrollerinde yer aldığı ve Aziz Kedi’yle birlikte senaryosunu kaleme aldığı Gibi’nin yeni sezonu 31 Aralık’ta Exxen’de başlıyor. İlk sezonuyla beğeni toplayan ve ciddi bir hayran kitlesi edinen dizinin sonraki bölümleri gelecek haftalarda yayınlanacak. Dizinin ikinci sezonunda başrollerde yine Feyyaz Yiğit ve Kıvanç Kılınç yer alıyor. 


Queer Eye – Altıncı Sezon

Netflix Türkiye

Emmy ödüllü reality şov Queer Eye’ın altıncı sezonu 31 Aralık’ta Netflix’te gösterime giriyor. Jonathan Van Ness, Tan France, Karamo Brown, Bobby Berk and ve Antoni Porowski’den oluşan ekip yeni sezonda Teksas’a gidiyor ve duygusal olarak zor bir dönemden geçen, pandeminin yol açtığı problemlerle mücadele eden insanlara destek olmaya, ilham vermeye çalışıyor.


Altyazı Tartışıyor: 2021’de Sinema

Altyazı YouTube Kanalı

Altyazı Tartışıyor’un yeni bölümünde gündem, geride bıraktığımız yılın öne çıkan filmleri ve belli başlı sinema olayları. Altyazı Sinema Dergisi yazarlarından Ekrem Buğra Büte, Aslı Ildır, Berke Göl ve Öykü Sofuoğlu, 2021’e dönüp bakarken pandemi gölgesinde düzenlenen festivalleri, “sinemanın geleceğini kurtaran” yapımları, yıl boyu farklı filmlerde karşımıza çıkan ortak tema ve eğilimleri konuşuyorlar. Tartışma kapsamında Drive My Car’dan Memoria’ya, Annette’ten Titane’a, Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok’tan The Matrix Resurrections’a, yılın en çok ses getiren filmleri de masaya yatırılıyor.

Altyazı yazarlarının oylarıyla belirlenen yıl sonu listelerinin tamamına ulaşmak için tıklayın.


Ayrıca Türkiye’deki dijital platformlarda izleyebileceğiniz 5 yılbaşı filmi: 

  • Bir Şans Daha / Last Christmas | Netflix Türkiye
  • Grinç / Grinch | Amazon Prime Video
  • Klaus | Netflix Türkiye
  • Kutup Ekspresi / The Polar Express | Google Play
  • Tatil / The Holiday | Netflix Türkiye
-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.