Şu An Okunan
10. Engelsiz Filmler Festivali

10. Engelsiz Filmler Festivali

Corsage, Korsaj

17-23 Ekim / Ankara Büyülü Fener Kızılay Sineması

Herkesin sinemaya eşit koşullarda erişilebileceği bir etkinlik olarak tasarlanan Engelsiz Filmler Festivali bu yıl onuncu yaşını kutluyor. Her yıl olduğu gibi Türkiye ve dünya sinemasından pek çok güncel örneğin erişilebilirlik ilkesi üzerinden seyirciyle buluşturulduğu festivalde tüm gösterimler sesli betimleme ve ayrıntılı altyazı seçenekleri ile, söyleşiler işaret dili çevirmeni ile gerçekleşiyor. Bunun yanı sıra festivalin mekânlarından gösterim koşullarına tüm detaylar erişilebilirlik önceliğiyle düzenleniyor.


Advertisement

Engelsiz Filmler Festivali bu yıl Eskişehir’deki fiziksel gösterimlerin ardından 17-23 Ekim tarihleri arasında Ankara’da Büyülü Fener Kızılay Sineması’nda gerçekleştiriliyor. Bunun yanı sıra gösterimler eff2022.muvi.com adresi üzerinden çevrimiçi olarak da izleyiciye sunuluyor. Toplam 39 filmin yer aldığı programda Ulusal Uzun Film Yarışması, Kısa Film Yarışması, Çocuklar İçin, Oditoryum, Kaleydoskop ve Onlar seçkileri yer alıyor.

Cennet Gibi, As in Heaven
Cennet Gibi

Festivalin Ulusal Uzun Film Yarışması’nda Nazlı Elif Durlu’nun Zuhal, Bahman Ghobadi’nin Dört Duvar, Tayfun Pirselimoğlu’nun Kerr, Ferit Karahan’ın Okul Tıraşı ve Emre Erdoğdu’nun Beni Sevenler Listesi filmleri yer alıyor. Bunun yanı sıra Aşk, Mark ve Ölüm, Rabiye Kurnaz George W. Bush’a Karşı, Cennet Gibi (Du som er i himlen) ve Korsaj (Corsage) gibi son dönemde dikkat çekmiş pek çok filmi festival kapsamında izlemek mümkün.

10. Engelsiz Filmler Festivali’nde Ulusal Uzun Film Yarışması ve Kısa Yarışma’da dağıtılacak ödüller 22 Ekim Cumartesi akşamı düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. Film ekipleriyle yapılan söyleşilerin yanı sıra ödül töreni de festivalin YouTube kanalı üzerinden yayınlanacak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da tüm gösterimlerin ücretsiz olarak düzenleneceği Engelsiz Filmler Festivali’yle ilgili detaylı bilgiye festivalin internet sitesi üzerinden ulaşmak mümkün.

engelsizfestival.com

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.