Şu An Okunan
Başka Sinema Rota: Eskişehir

Başka Sinema Rota: Eskişehir

23-28 Eylül

23-28 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan ‘Başka Sinema Rota: Eskişehir’, sinemaseverleri Türkiye Sineması’nın yakın dönem örneklerinden klasiklere, zengin bir seçkiyle buluşturuyor. Açılış filmi Cem Kaya’nın prömiyerini Berlin Film Festivali’nde yapan belgeseli, Türkiyeli gurbetçilerin müzik kültürüne odaklanan Aşk, Mark ve Ölüm olan etkinlikte yer alan bazı yapımlar ise şöyle: ​​Son olarak Arakçılar (Manbiki Kazoku, 2018) filmiyle Altın Palmiye kazanan Hirokazu Kore-eda’nın yeni filmi Bebek Servisi (Broker), Artist (The Artist, 2011) filmiyle tanıdığımız Michel Hazanavicius’un bu sene Cannes’da gösterilen zombi komedi filmi Final Cut ve yine bu sene Cannes’da usta yönetmen Claire Denis’ye Büyük Ödülü kazandıran Öğle Güneşinde Yıldızlar (Stars at Noon). Seçki kapsamında ayrıca Romanya sinemasının önemli isimlerinden Cristian Mungiu imzalı MR (R.M.N.) ve Sınır (Gräns, 2018) filmiyle tanıdığımız Ali Abbasi’nin son filmi Kutsal Örümcek (Holy Spider) de izlenebilecek.

Paneller, söyleşiler ve diğer etkinliklerin de yer aldığı Başka Sinema Rota: Eskişehir gösterimleri ETİ Eski Fabrika, Tepebaşı Belediyesi Zübeyde Hanım Kültür Merkezi ve Cinetime Özdilek Eskişehir’de gerçekleşecek.

Programla ilgili detaylı bilgiye ve son gelişmelere Başka Sinema’nın internet sitesi üzerinden ulaşmak mümkün.

başkasinema.com

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.