Şu An Okunan
Beyoğlu Sineması’ndan ‘David Lynch Seçkisi’

Beyoğlu Sineması’ndan ‘David Lynch Seçkisi’

16-22 Ekim / Beyoğlu Sineması

Pandemi süreci nedeniyle vizyon takviminin büyük ölçüde sekteye uğradığı bu dönemde Beyoğlu Sineması hazırladığı tematik programlarla seyirciyle buluşmaya devam ediyor. Son olarak sinema tarihinin en önemli yönetmenlerinden David Lynch’in filmografisinden farklı durakların bir araya getirildiği bir seçkinin Başka Sinema ortaklığıyla Beyoğlu Sineması’nda gösterileceği duyuruldu.

16-22 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek programda, usta yönetmenin Kayıp Otoban (Lost Highway, 1997) ve Mulholland Çıkmazı (Mulholland Drive, 2001) gibi klasiklerinin yanı sıra kült ilk filmi Eraserhead (1977), Lynch filmografisinde aydınlığı, iyimserliği ve sadeliğiyle ayrıksı bir konum teşkil eden Straight’in Hikâyesi (The Straight Story, 1999), Anthony Hopkins’in unutulmaz performansıyla hafızalara kazınan Fil Adam (The Elephant Man, 1980) ve David Lynch evreninin zirvelerinden birisini temsil eden İkiz Tepeler (Twin Peaks, 1990) dizisinde yaşananların öncesine odaklanan İkiz Tepeler (Twin Peaks: Fire Walk With Me) filmleri yer alıyor.

beyoglusinemasi.com

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.