Şu An Okunan
Fil’[email protected]’dan 10 Kısa Film ile Uluslararası Bir Seçki

Fil’[email protected]’dan 10 Kısa Film ile Uluslararası Bir Seçki

Fil’m Hafızası tarafından gerçekleştirilen ve kısa sürede İstanbullu sinemaseverlerin en çok ilgi gösterdiği etkinliklerden biri haline gelen Fil’[email protected]’un 2013’teki ilk gösterimi, 30 Ocak Çarşamba akşamı saat 20:00’de The Hall’da gerçekleştirilecek. Seçkide, aralarında iki adet yerli yapımın da bulunduğu, uluslararası festivallerde beğeniyle karşılanan on kısa film bulunuyor. Ayrıca bu özel gösterimde programdaki Türk filmlerinin yönetmenleri Dağhan İş ve Cem Öztüfekçi de etkinliğe katılacak konuklar arasında yer alıyor.

Fil’[email protected]’da, Keith Rivers’ın Thirst, Ben Newman’ın War School, Mischa Rozema’nın Year Zero, Dağhan İş’in Kalıcı Hasarlar Ansiklopedisi, Kurt Kuenne’nin Validation, Nash Ergerton’un Spider, Leo Resnes’in Chatter, Victoria Mather’in Stanley Pickle, Cem Öztüfekçi’nin Nolya, Rob Chiu’nun The Division of Gravity filmleri gösterilecek.

Bir Fil’m Hafızası organizasyonu olan Fil’[email protected] biletleri, 18 Ocak itibarıyla Biletix satış noktalarından ve etkinlik günü The Hall girişinden temin edilebilecek.

Program:
20:00 Kapı Açılış
21:00 Fil’[email protected] Seçkisi (1. Bölüm)
22:00 DJ Performansı
22:30 Fil’[email protected] Seçkisi (2. Bölüm)
23:30 DJ Performansı

Fil’[email protected] Seçkisi

Thirst (2010)
Issız bucaksız çöllerde susuz kalmak… Her defasında başa dönen eğlenceli, bir o kadar da düşündürücü bir hikaye.
Ülke: Kanada
Yönetmen: Keith Rivers
Süre: 6’ 30’’

War School (2010)
Savaşların çığırından çıktığı ve bireysel silahlanmanın her yaşta kabul gördüğü bir gelecekten savaş dersleri, çarpıcı bir istatistikle son buluyor.
Ülke: İngiltere-Fransa
Yönetmen: Ben Newman
Süre: 8’

Year Zero (2011)
Çevre kirliliği, salgın hastalıklar, savaş, şiddet ve insan ırkını giderek ele geçiren virüsün kol gezdiği bir “son” çığlığı.
Ülke: İspanya
Yönetmen: Mischa Rozema
Süre: 6’ 22’’

Kalıcı Hasarlar Ansiklopedisi (2009)
Hayatı boyunca sadece ölmek için doğduğunu düşünen ve yaşamı boyunca buna dair tüm düşüncelerini bir defterde toplamış olan bir adam, artık dünyayı terk etmeye karar vermiştir.
Ülke: Türkiye
Yönetmen: Dağhan İş
Süre: 8’ 47’’

Validation (2007)
İnsanlara duymak istedikleri şeyleri söyleyerek ününe ün katan biri, an gelecek bir fotoğraf stüdyosunda sözcüklerini yitirecektir.
Ülke: A.B.D.
Yönetmen: Kurt Kuenne
Süre: 16’ 25’’

Spider (2007)
Bir şakanın ardından felakete dönüşen hikaye çarpıcı bir final ile sonlanıyor ve annelerin sözünün dinlenmesi bir kez daha hatırlatılıyor.
Ülke: Avustralya
Yönetmen: Nash Edgerton
Süre: 9’ 26’’

Chatter (2010)
İnternet günümüz dünyasında iletişimin en temel parçalarından biri. Peki ya bilgisayar ekranında gördüklerimiz gerçek hayatta başımıza gelseydi?
Ülke: Norveç
Yönetmen: Leo Resnes
Süre: 7’ 35’’

Stanley Pickle (2010)
Stanley’nin hayatı kurmalı bir saat gibi devam ederken, gizemli bir kız onun dünyasını baş aşağı edecektir.
Ülke: İngiltere
Yönetmen: Victoria Mather
Süre: 11’

Nolya (2011)
Dostların Yeri’nin şimdilik tek müşterisi olan “O”, garson Arif’le karşılıklı sıkılmanın keyfini çıkardıkları bir günde, dışarıdan geçen güzel kızın peşinden gider, mekanın yeni müdavimi Sami Abi de aynı kızı seviyordur…
Ülke: Türkiye
Yönetmen: Cem Öztüfekçi
Süre: 26’ 18’’

The Division of Gravity (2011)
Bir aşkın varlığı, sonrasında ise dağılıp parçalanması. Film, bir ilişkinin döngüsünü, güzellik ve empati ile anlatıyor.
Ülke: İngiltere-Fransa
Yönetmen: Rob Chiu
Süre: 9’ 27’’

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Your cart is empty.

Looks like you haven't made a choice yet.