Şu An Okunan
Game of Thrones’un Yaratıcıları Netflix’te

Game of Thrones’un Yaratıcıları Netflix’te

Game of Thrones’un yaratıcıları David Benioff ve Dan Weiss, Netflix’le 200 milyon dolarlık bir anlaşmaya imza attı.

Finaliyle hayranlarının büyük kısmını hayal kırıklığına uğratmasına rağmen son sezonuyla 32 dalda Emmy adaylığı elde ederek yeni bir rekora imza atan Game of Thrones’un yankıları hâlâ sürerken, dizinin yaratıcıları David Benioff ve Dan Weiss, Netflix’le anlaşmaya vardı. İkili geçtiğimiz günlerde HBO’yla yollarını ayıracağını duyurmuş, bu haberle beraber Netflix, Amazon ve Disney arasında yeni bir rekabet körüklenmişti.


Advertisement

Rekabetten galip çıkan Netflix’in sunduğu anlaşma, ikilinin diğer platformlarla yapacağı çalışmaları kısıtlar nitelikte. Uzun yılları kapsayan anlaşmaya göre Benioff ve Weiss, HBO’yla bağlarını koparacak ve yalnızca Netflix için içerik üretecek.

Dev anlaşmaya dair ilk haber Twitter’da, Netflix’in “See What’s Next” hesabı üzerinden paylaşıldı. Benioff ve Weiss ise anlaşmaya dair ortak bir açıklamada bulundu. On yıldan uzun süredir işbirliği yaptıkları HBO’da kendilerini her daim evde hissettiklerini ifade eden ikili, Netflix gibi şaşırtıcı ve eşsiz bir oluşuma davet edilmekten büyük gurur duyduklarını da belirtti.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.