Şu An Okunan
İstanbul Modern’de ‘3×2: Özgürlük Kapıları’

İstanbul Modern’de ‘3×2: Özgürlük Kapıları’

22 Kasım – 4 Aralık

İstanbul Modern Sinema, çevrimiçi üçleme dizisine ‘3×2: Özgürlük Kapıları’ başlıklı programla devam ediyor. Sinema tarihinden önemli üçlemeleri bir araya getiren seçkisine coğrafya temelli üçlemelerden oluşan ‘3×2: Topoğrafya‘ başlıklı programla Ekim aynı sonunda başlayan İstanbul Modern Sinema, Aralık ayına kadar devam edecek seçkinin ikinci kısmında kişisel, toplumsal özgürlüklere ve bu özgürlükler için verilen mücadelelere odaklanan üçlemelere yer veriyor.

Cennet: İnanç

Buna göre seçkinin ikinci ayağında modern Polonya sinemasının en önemli yönetmenlerinden Andrzej Wajda‘nın İkinci Dünya Savaşı’nın yarattığı toplumsal ve psikolojik acıları anlattığı savaş üçlemesi ve Avusturyalı yönetmen Ulrich Seidl‘ın aşk, inanç ve umut mefhumlarını irdelediği Cennet Üçlemesi seyirciyle buluşacak.

22 Kasım – 4 Aralık tarihleri arasında İstanbul Modern’in internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecek gösterimlere katılım ücretsiz. ‘3×2: Özgürlük Kapıları’ program takvimi ise şu şekilde:

  • Bir Kuşak / Pokolenie – 22-24 Kasım
  • Kanal – 24-26 Kasım
  • Küller ve Elmaslar / Popiół i Diament – 26-28 Kasım
  • Cennet: Aşk / Paradies: Liebe – 28-30 Kasım
  • Cennet: İnanç / Paradies: Glaube – 30 Kasım – 2 Aralık
  • Cennet: Umut / Paradies: Hoffnung – 2-4 Aralık

istanbulmodern.org

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.