Şu An Okunan
Rüyanın Öte Yakası

Rüyanın Öte Yakası

16 Nisan – 19 Temmuz

Kundura Sinema’nın çevrimiçi gösterim platformu Kundurama, gösterimlerine ‘Rüyanın Öte Yakası’ seçkisiyle devam ediyor. Kundura Sinema ile New York merkezli bağımsız ve deneysel film platformu Kinescope’un ortaklaşa hazırladığı seçkide ikisi kısa olmak üzere üç film yer alıyor. Küratörlüğünü Kinescope’un kurucusu ve sinema yazarı Pawel Wieszczecinski’nin üstlendiği seçki 16 Nisan – 19 Temmuz tarihleri arasında Kundurama’da Türkçe altyazı seçeneğiyle yayında olacak ve sınırlı kontenjanla ücretsiz izlenebilecek.

Bir Yolculuktan Notlar

‘Rüyanın Öte Yakası’ seçkisi, rüyalarda saklı kalan içsel durumların dış dünyada görsel ve işitsel olarak deneyimlenmesine odaklanıyor. İngiliz sanatçı ve yönetmen ikili Daniel & Clara’nın Türkiye’de ilk kez gösterilen Bir Yolculuktan Notlar (Notes From Journey, 2019) belgeseli, doğanın görüntülerini ve seslerini iç içe geçiren bir deneyim sunuyor. Hindistanlı genç yönetmen Payal Kapadia’nın 2017’de Cannes’da gösterilen kısa filmi Öğleden Sonra Bulutlar (Afternoon Clouds, 2017), Rembrandt ve Velázquez’in resimlerini anımsatan ışık tasarımıyla dikkat çekiyor. Kapadia’nın Amsterdam Belgesel Film Festivali IDFA’da Jüri Özel Ödülü kazanan Ve Yaz Ne Söyler ki… (And What is the Summer Saying, 2018) filmi ise Hindistan’daki Kondwall köyünün sakinlerine, köyün bitki örtüsüne ve hayvanlarına odaklanan kısa metrajlı, şiirsel bir belgesel.

‘Rüya’nın Öte Yakası’ seçkisi hakkında ayrıntılı bilgiye Beykoz Kundura’nın internet sitesinden erişmek mümkün.

kundurama.beykozkundura.com

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.