Şu An Okunan
SALT’ta Perşembe Sineması Mayıs Programı

SALT’ta Perşembe Sineması Mayıs Programı

SALT Galata / 5–12–19–26 Mayıs

SALT Galata’nın Perşembe Sineması’nın Mayıs ayı programı, şehirler ile o şehirlerdeki olimpiyatların, uluslararası fuarların ve dünya kupalarının etkileşimini merkeze alan filmlerden oluşan bir seçki sunuyor. Afrika kıtasındaki zorlu yaşam savaşını futbol üzerinden kurduğu bağlantılarla etkileyici bir anlatıya dönüştüren Victor Buhler’in Güzel Oyun’u (The Beautiful Game, 2013) 5 Mayıs’ta gösterilecek. Bugun Neler Yaptın Mervyn Day? (What Have You Done Today Mervyn Day?, 2005) ise bir gazete dağıtıcısının günlük rutinine odaklanarak izleyiciye 2012 Londra Olimpiyatları öncesinde olimpiyatlara ev sahipliği yapan bölgenin gelişimini gözlemleme fırsatı sunuyor. Programda ayrıca, 1900 Evrensel Sergisi’nin

Paris ve dünya sanat tarihindeki yerini konumlandırarak Art Nouveau’nun doğuşuna tanık olabileceğimiz Paris Belle Epoque (2004) belgeseliyle Cary Grant’in son filmi olma özelliğini taşıyan, İngiliz sanayici Sir William Rutland’ın Tokyo seyahatine ve orada yapılmakta olan olimpiyatlara odaklanan Charles Walters imzalı Koşma, Yuru (Walk Don’t Run, 1966) gösterilecek.

saltonline.org

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.