Şu An Okunan
Siste Bir Şey Var!: Sis

Siste Bir Şey Var!: Sis

6 Mart / Pera Müzesi

Pera Film ile Altyazı Sinema Derneği’nin Yeşim Tabak küratörlüğünde gerçekleştirdiği gösterim ve konuşma serisi ‘Siste Bir Şey Var!’, 6 Mart akşamı gerilim klasiği Sis’in (The Fog, 1980) gösterimiyle başlıyor. Adını John Carpenter’ın filminde anahtar rol oynayan meşhur “Siste bir şey var!” repliğinden alan seri, içinde yaşadığımız zamanın ruhunu belirleyen yoğun belirsizliği ve buna bağlı tedirgin bekleyiş hâlini farklı yaklaşımlarla temsil eden filmleri bir araya getiriyor. Etkinlik, her ayın ilk Cuma günü Pera Müzesi’nde düzenlenecek bir film gösterimi ve takip eden bir sohbetten oluşacak.

Serinin ilk filmi Sis’in 6 Mart akşamı 19:00’daki gösteriminin ardından gerçekleştirilecek sohbette, programın küratörü Yeşim Tabak ile sinema yazarı ve çevirmen Kutlukhan Kutlu sis kavramını hem bu film özelinde hem de tarihten bugüne geniş anlam çerçevesiyle ele alacak.

İzleyicilerin indirimli müze giriş biletiyle de katılabileceği etkinliğin biletleri Biletix’te satışta.

www.peramuzesi.org.tr

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.