Şu An Okunan
Arakçılar / Manbiki Kazoku

Arakçılar / Manbiki Kazoku

Hırsızlık yaparak geçinen Osamu ve ailesi, sokakta karşılaştıkları Juri adında küçük bir kız çocuğunu yanlarına alırlar. Zamanla birbirlerine alışırlar ve Juri’yi aileden biri olarak görmeye başlarlar. Ancak ailenin büyük çocuğu Shota hırsızlık yaparken yakalanınca Shibata ailesinin sır dolu geçmişi açığa çıkar.

İZLENMELİ Mİ? Günümüz Japonya sinemasının usta yönetmenlerinden Hirokazu Koreeda’ya Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye kazandıran Arakçılar, aile teması etrafında Japonya toplumuna dair pek çok soruna dokunan, gerçek bir hikâyeden uyarlanmış bir dram. Koreeda, bir yandan bilindik naif üslubunu ve karakterlerine şefkatli yaklaşımını korurken, bir yandan da gündelik olanla trajik olanın iç içeliğine dikkat çekiyor.

Yönetmen: Hirokazu Koreeda

Senaryo: Hirokazu Koreeda

Oyuncular: Lily Franky (Osamu Shibata), Sakura Andô (Nobuyo Shibata), Kirin Kiki (Hatsue Shibata), Mayu Matsuoka (Aki Shibata), Jyo Kairi (Shota Shibata), Miyu Sasaki (Yuri Hojo)

Japonya/2018/Japonca/120 dk./Filmartı

Vizyon tarihi: 18 Ocak

 

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.