Şu An Okunan
Asfaltın Kralları / Ford v Ferrari

Asfaltın Kralları / Ford v Ferrari

Dahi otomobil tasarımcısı Carrol Shelby ile cesur sürücü Ken Miles, ‘Le Mans 24 Saat Yarışları’nın 1966 ayağı için bir araba tasarlamak adına kolları sıvar. Ford şirketinin imkânları dâhilinde geliştirecekleri yarış otomobili, tüm kurumsal ve teorik aykırılıklarına rağmen Ferrari’nin en iddialı arabalarını geçebilecek nitelikte olacaktır.

İZLENMELİ Mİ? Asfaltın Kralları’nın yönetmenliğini, Aklım Karıştı (Girl, Interrupted, 1999), Sınırları Aşmak (Walk the Line, 2005), Wolverine (2013) ve Logan: Wolverine (Logan, 2017) gibi filmleriyle Hollywood içinde kendine özgü bir yer edinen James Mangold üstleniyor. Gerçek olaylara dayanan ve yarış sahneleriyle dikkat çeken filmin başrollerini Matt Damon ile Christian Bale paylaşıyor. Özellikle Bale’in performansının övgülerle karşılandığını belirtmek gerek.

Yönetmen: James Mangold

Senaryo: James Mangold, John-Henry Butterworth

Oyuncular: Matt Damon (Carroll Shelby), Christian Bale (Ken Miles), Caitriona Balfe (Mollie Miles), Jon Bernthal (Lee Iacocca) 

ABD-Fransa/2019/İngilizce/152 dk./TME Films

 Vizyon Tarihi: 15 Kasım

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.