Şu An Okunan
Doktor Uyku / Doctor Sleep

Doktor Uyku / Doctor Sleep

Çocukluğunda Overlook Oteli’nde yaşadığı olayların travmasını henüz atlamamış olan Dan Torrance, geçmişini unutmak ve yeni bir hayat kurmak için çabalamaktadır. Kendisi gibi ‘parlama’ adı verilen bir önseziye sahip genç Abra’yla tanışınca hayatı yeniden altüst olur. Özel yeteneklere sahip çocukları kaçırıp öldürerek hayatta kalan bir tarikata karşı mücadeleye girişen ikili, geçmişin hayaletlerini de tekrar ortaya çıkarır.

İZLENMELİ Mİ? Stephen King’in ünlü eserinden Stanley Kubrick’in uyarladığı Cinnet’in (The Shining, 1980) yine Stephen King imzalı devam hikâyesinin başrollerinde Ewan McGregor ve Rebecca Ferguson yer alıyor. Filmin yönetmenliğini ise son olarak Netflix için çektiği korku dizisi The Haunting of Hill House’la büyük başarı yakalayan Mike Flanagan üstleniyor. Mekânı kurarken Kubrick’in ustalıklı mizansenlerinden yararlanan ve ilk filme göndermelerde bulunan yönetmen, karakterlerini yaratırken ise Stephen King’in üslubuna yakın bir anlatım tarzı benimsiyor.

Yönetmen: Mike Flanagan

Senaryo: Mike Flanagan (Stephen King’in romanından)

Oyuncular: Ewan McGregor (Dan Torrance), Rebecca Ferguson (Rose), Kyliegh Curran (Abra Stone), Cliff Curtis (Billy Freeman), Zahn McClarnon (Karga), Emily Alyn Lind (Andi), Selena Anduze (Annie), Robert Longstreet (Barry)

ABD-Birleşik Krallık/2019/İngilizce/152 dk./WB

Vizyon Tarihi: 22 Kasım

 

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.
Sepetim
Sepetiniz boş.