Şu An Okunan
İskoçya Kraliçesi Mary / Mary Queen of Scots

İskoçya Kraliçesi Mary / Mary Queen of Scots

On altı yaşında Fransa kraliçesi olan Mary, kocasının ölümünün ardından tahtını geri almak için memleketi İskoçya’ya döner. Ancak kuzeni Elizabeth de İngiltere’yi yönetmektedir ve lordlar konseyi tarafından büyük destek görmektedir. Birbirlerinin hareketlerini takip etmeye başlayan iki kadın kendilerini komplo, ihanet ve korkunun hüküm sürdüğü bir düzenin içinde bulurlar. 

İZLENMELİ Mİ? Başrollerindeki Saoirse Ronan ve Margot Robbie’nin başarılı performanslarıyla dikkat çeken İskoçya Kraliçesi Mary, En İyi Kostüm Tasarımı ve En İyi Saç ve Makyaj dallarında Oscar adayı oldu. Konvansiyonel bir anlatım tercih eden film, iki güçlü kadın arasındaki rekabete odaklanmak yerine bir tür kız kardeşlik anlatısı kurmayı tercih ediyor.


Advertisement

Yönetmen: Josie Rourke

Senaryo: Beau Willimon (John Guy’ın kitabından)

Oyuncular: Saoirse Ronan (Mary Stuart), Margot Robbie (Kraliçe Elizabeth I), Guy Pearce (William Cecil), Jack Lowden (Henry Darnley), Greg Miller Burns (Thomas Hepburn), Joe Alwyn (Robert Dudley), David Tennant (John Knox), Ismael Cruz Cordova (David Rizzio), Georgia Burnell (Kate Carey)

Birleşik Krallık/2018/İngilizce-Fransızca-Galce/124 dk./UIP

Vizyon tarihi: 1 Şubat

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.