Şu An Okunan
Karanlıkla Karşı Karşıya / BlacKkKlansman

Karanlıkla Karşı Karşıya / BlacKkKlansman

Colorado Springs’in ilk siyah polis memuru olan Ron Stallworth, 1970’li yıllarda ırkçı Ku Klux Klan örgütüne sızmanın bir yolunu bulur. Bunun için polis teşkilatının desteğine ve meslektaşı Flip Zimmerman’ın yardımına ihtiyacı olacaktır.

İZLENMELİ Mİ? Senaryosu gerçek bir öyküden uyarlanan Karanlıkla Karşı Karşıya, son derece ağır bir meseleyi anaakım sinema kalıpları içinde ele almakla birlikte, ırkçılığın ABD’nin karanlık geçmişinde kalmış bir sorun olmadığını, hâlâ güncelliğini koruduğunu etkileyici bir biçimde aktarmayı başarıyor. Spike Lee’ye Cannes Film Festivali’nde Jüri Büyük Ödülü’nü kazandıran Karanlıkla Karşı Karşıya, pek çok eleştirmene göre yönetmenin uzun zamandır yaptığı en iyi film.

Yönetmen: Spike Lee

Senaryo: Charlie Wachtel, David Rabinowitz, Kevin Willmott, Spike Lee (Ron Stallworth’un kitabından)

Oyuncular: John David Washington (Ron Stallworth), Adam Driver (Flip Zimmerman), Laura Harrier (Patrice Dumas), Topher Grace (David Duke), Ryan Eggold (Walter Breachway), Jasper Pääkkönen (Felix Kendrickson), Robert John Burke (Komiser Bridges), Frederick Weller (Andy Landers), Corey Hawkins (Kwame Ture), Michael Buscemi (Jimmy Creek), Alec Baldwin (Dr. Kennebrew Beauregard)

ABD/2018/İngilizce/135 dk./UIP

Vizyon tarihi: 28 Eylül

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.