Şu An Okunan
Monos

Monos

Bir grup çocuk asker medeniyetten çok uzakta, yüksek bir dağın tepesinde eğitimlerini sürdürmektedir. Üstlerine düzenli aralıklarla rapor veren sekiz kişilik bu paramiliter grubun en önemli göreviyse, örgüt tarafından esir alınmış Doktor Sara Wilson’a göz kulak olmaktır. Ancak kampta yaşanan beklenmedik olaylar, grup içi dinamiklerin tamamen değişmesine yol açar.

İZLENMELİ Mİ? Alejandro Landes’in ikinci uzun metrajı Monos tekinsiz atmosferi, etkileyici müzikleri ve ses tasarımıyla dikkat çekiyor. Sundance Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü kazanan ve hemen ardından Berlinale’nin Panorama bölümünde büyük beğeni kazanan bu ‘Sineklerin Tanrısı’ çeşitlemesi, özellikle ihtişamlı anlatımı bakımından Aguirre: Tanrının Gazabı (Aguirre, der Zorn Gottes, 1972) ve Kıyamet (Apocalyse Now, 1979) gibi klasiklerle karşılaştırılıyor.

Yönetmen: Alejandro Landes

Senaryo: Alexis Dos Santos, Alejandro Landes

Oyuncular: Sofia Buenaventura (Rambo), Julian Giraldo (Lobo), Karen Quintero (Leidi), Laura Castrillón (Sueca), Deiby Rueda (Pitufo), Paul Cubides (Perro), Sneider Castro (Bum Bum), Julianne Nicholson (Doktor Sara Watson)

Kolombiya-Arjantin-Hollanda-Almanya-İsveç-Uruguay-ABD-İsvçire-Danimarka/2019/İspanyolca-İngilizce/102 dk./Bir Film (Başka Sinema)

Vizyon Tarihi: 29 Kasım

 

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.