Şu An Okunan
Piranalar / La Paranza Dei Bambini

Piranalar / La Paranza Dei Bambini

On beş yaşındaki Nicola, suç dünyasının göbeği Napoli’nin bir mahallesinde annesi ve küçük erkek kardeşiyle yaşamaktadır. Tecrübesiz fakat bir o kadar özgüveni yüksek olan Nicola ile arkadaşları, hayal ettikleri yaşama ulaşmak adına hevesle mafya dünyasına adım atarlar. Uyuşturucu satıp kendilerine marka kıyafetler alarak başlayan yolculukları, zamanla masumiyetlerini ve ilişkilerini tehdit eder hâle gelecektir.

İZLENMELİ Mİ? Kamerasını Napoli’nin suçun kol gezdiği arka sokaklarına çeviren Piranalar, genç ve amatör oyuncularla çekilen bir suç filmi. Claudio Giovannesi’nin imzasını taşıyan yapım, yoksul insanları suç dünyasına girmeye iten sebepleri irdelerken bir yandan da ergenliğin getirdiği cesaretle her şeye sahip olma arzusuna odaklanıyor. Roberto Saviano’nun ‘Gomorrah’ adlı kitabından uyarlanan Piranalar, dünya prömiyerini yaptığı Berlin Film Festivali’nden En İyi Senaryo ödülüyle dönmüştü.

Yönetmen: Claudio Giovannesi

Senaryo: Claudio Giovannesi (Roberto Saviano’nun romanından)

Oyuncular: Francesco Di Napoli (Nicola), Viviana Aprea (Letizia), Ar Tem (Tyson), Pasquale Marotta (Agostino), Mattia Piano Del Balzo (Briato), Ciro Vecchione (‘O Russ)

İtalya/2019/İtalyanca/105 dk./Mars Production (Başka Sinema)

Vizyon Tarihi: 4 Ekim

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.