Şu An Okunan
Yeni Baştan / La Belle Époque

Yeni Baştan / La Belle Époque

Bir zamanlar ünlü bir çocuk kitabı ilüstratörü ve grafik romancı olan Victor altmışlı yaşlarına geldiğinde depresyondadır. Psikoterapist eşi Marianne’le ilişkisinde de hayal kırıklığı yaşmaktadır. Ancak yeni tanıştığı Antoine isimli girişimci, Victor’a büyük bir set ekibinin desteğiyle hayatının istediği bir dönemine dönme şansı sunar ve Victor kırk yıl öncesine, Lyon’daki bir barda hayatının aşkıyla tanıştığı güne dönmek ister.

İZLENMELİ Mİ? Geçen yıl Cannes Film Festivali’nde yarışma dışı gösterilen Yeni Baştan, Fransız oyuncu, oyun yazarı, tiyatro yönetmeni Nicolas Bedos’un yönetmen olarak ikinci filmi. Zamanda yolculuk, hafıza, aşk ve ilişki temalarını komedi ve dram türlerini harmanlayarak işleyen film, eğlenceli bir sinema deneyimi vaat ediyor.

Yönetmen: Nicolas Bedos

Senaryo: Nicolas Bedos

Oyuncular: Daniel Auteuil (Victor Drumond), Guillaume Canet (Antoine), Doria Tillier (Margot), Fanny Ardant (Marianne Drumond), Pierre Arditi (Pierre), Lizzie Brocheré (Gisele)

Fransa-Belçika/2019/Fransızca/115 dk./Başka Sinema

Vizyon Tarihi: 14 Şubat

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.