Şu An Okunan
Zama

Zama

1790’lı yıllarda Paraguay’ın ücra bir yöresinde görev yapan İspanya Krallığı’na bağlı sömürge memuru Diego de Zama, ailesinin yaşadığı Lerma’ya tayin edilmeyi beklemektedir. Ancak sürekli uzayan bu bekleyiş Zama için giderek bir ruhsal bunalıma dönüşmeye başlar.

İZLENMELİ Mİ? Dünya prömiyerini geçtiğimiz yıl Venedik Film Festivali’nde yapan Zama, günümüzün en yaratıcı yönetmenleri arasında gösterilen Lucrecia Martel’in 2008 tarihli Başsız Kadın’dan (La Mujer Sin Cabeza) bu yana çektiği ilk uzun metraj. Arjantinli usta yazar Antonio Di Benedetto’nun 1950’li yıllarda kaleme aldığı varoluşçu romandan uyarlanan Zama, izleyiciye zor bir deneyim vaat eden, görsel ve işitsel olarak kuvvetli, son derece özgün bir dönem filmi.

Yönetmen: Lucrecia Martel

Senaryo: Lucrecia Martel (Antonio Di Benedetto’nun romanından)

Oyuncular: Daniel Giménez Cacho (Don Diego de Zama), Lola Dueñas (Luciana Piñares de Luenga), Matheus Nachtergaele (Vicuña Porto), Juan Minujín (Ventura Prieto), Nahuel Cano (Manuel Fernández)

Arjantin-Brezilya-İspanya-Dominik Cumhuriyeti-Fransa-Hollanda-Meksika-İsviçre-ABD-Portekiz-Lübnan/2017/İspanyolca/115 dk./Bir Film (Başka Sinema)

Vizyon tarihi: 6 Temmuz

© 2013-2020 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.