Şu An Okunan
Robin Williams’ın Son Günlerini Anlatan Bir Belgesel

Robin Williams’ın Son Günlerini Anlatan Bir Belgesel

2014 yılında hayatını kaybeden ünlü aktör Robin Williams’ın son günlerine odaklanan Robin’s Wish adlı belgesel sevilen oyuncunun hayatını, kariyerini ve onu intihara sürükleyen faktörleri ele alıyor.

Canlandırdığı karakterlerle geniş kitlelerin sevgisini kazanmayı başaran Robin Williams’ın hayatı, ölümünden 6 yıl sonra belgesel oldu.

11 Ağustos 2014 tarihinde 63 yaşındayken intihar ederek hayatına son veren Robin Williams’ın bu ölümü, başta hayranları olmak üzere herkesi şaşırtmış ve ölümünün ardından pek çok dedikodunun doğmasına neden olmuştu. Robin’s Wish belgeseli, ortaya atılan bu dedikodulara açılık getirmeye ve usta aktörü intihara götüren sebepleri ele almaya hazırlanıyor. Belgeselde, Williams’ın kariyerinin yanı sıra madde bağımlılığı ve oyuncuya yapılan otopsinin ardından ortaya çıkan Lewy Cisimli Demans hastalığı hakkında bilgiler yer alıyor.

Aktörün eşi Susan Schneider başta olmak üzere yakın çevresindeki insanlarla yapılan röportajları da içeren belgesel, bir yandan da oyuncunun farkında olmadan mücadele ettiği nörodejeneratif bozuklukla da ilgili. Lewy Cisimli Demans hakkında bilgilendirici olması beklenen bu belgesel, aynı zamanda usta aktörün ölümüyle ilgili ortaya atılan iddiaları aydınlatmayı amaçlıyor.

1 Eylül tarihinde dijital platformlardan yayınlanacak belgeselin yönetmenliğini Tylor Norwood üstleniyor.

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.