Şu An Okunan
Ruben Östlund Yeni Filmi İçin Sete Dönüyor

Ruben Östlund Yeni Filmi İçin Sete Dönüyor

İsveçli yönetmen Ruben Östlund, başrollerinde Woody Harrelson, Harris Dickinson ve Charlbi Dean’in olduğu yeni filmi The Triangle of Sadness için önümüzdeki günlerde yeniden sete girmeye hazırlanıyor. Filmin çekimleri pandemiden ötürü bu yıl içerisinde iki kez ertelenmişti. 

Yeni filmi The Triangle of Sadness‘ın çekimleri pandemi koşulları nedeniyle iki kez ertelenen Ruben Östlund, yeniden sete dönmeye hazırlanıyor. Çekimlerinin bir kısmı Batı İsveç’te yer alan Trollhättan’daki bir stüdyoda, bir kısmı da Yunanistan’da yapılan filmin çekimleri 19 Eylül’de yeniden başlayacak. Yunanistan’ın Eğriboz (Euboea) adası civarında ve Ege açıklarında bir yatta yapılacak çekimlerin 19 Kasım’da tamamlanması bekleniyor. Pandemi nedeniyle sinemaların da dâhil olduğu pek çok kamusal alanın hâlâ açılmadığı Yunanistan’da son dönemde özellikle Atina bölgesinde güvenliğin sıkılaştırılması nedeniyle filmin çekim takviminin aksamayacağı ümit ediliyor.

Östlund’un yeni filmi The Triangle of Sadness, yönetmenin etrafında dolaşmayı sevdiği sınıfsal ve toplumsal durum komedileri arasına girmeye hazırlanıyor. Östlund bu kez de, kamerasını içinde oldukları yat battıktan sonra ıssız adaya düşen bir grup ünlü ve zengin yolcuya çevirecek. Issız bir adadaki bir grup zenginin hayatta kalma çabasını konu edinecek filmin yolcular arasındaki toplumsal hiyerarşiler üzerinden hicivci bir anlatı kuracağını kestirmek zor değil. Östlund’un tamamen İngilizce çekeceği ilk filmi olacak The Triangle of Sadness, aynı zamanda yönetmenin en büyük bütçeli filmi olma özelliğine sahip.

Son filmi Kare (The Square) ile 2017 yılında Altın Palmiye’yi kazanan, Cannes Film Festivali’nin gediklisi Östlund’un yeni filminin dünyanın gidişatı ve belirsiz festival politikaları sebebiyle ilk olarak nerede gösterileceği ise belirsizliğini koruyor.

Kaynak: Screen Daily

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.