Şu An Okunan
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (14-20 Ekim)

Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (14-20 Ekim)

House of the Dragon

Altyazı Öneriyor’da bu hafta House of the Dragon, Babylon Berlin, The Watcher ve Our Ark gibi yapımlar öne çıkıyor.

Haftalık seyir rehberimiz Altyazı Öneriyor’da bu hafta öne çıkan yapımların başında House of the Dragon geliyor. Uzun süre Türkiye’de bir yayıncısı bulunmayan dizi, ABD yayını başladıktan haftalar sonra Bein Connect’te yayınlanmaya başladı. Bunun yanı sıra son zamanların en sevilen dizilerinden Babylon Berlin’in yeni sezonu da BluTV’de yayına başlamış durumda. Haftanın diğer öne çıkan yapımları arasında ise The Watcher, Our Ark, Beyaz Bant ve Werewolf by Night gibi işler var. Vizyonda ise efsanevi Halloween serisinin yeni halkası ve Louis Garrel’in yönetmenliğini üstlendiği Kurtarıcı dikkat çekiyor. 


Dijital Platformlar

Bu hafta dijital platformlarda yayına girmiş film ve diziler

Babylon Berlin – 4. Sezon

BluTV

Birinci Dünya Savaşı sonrası Berlin atmosferinde geçen neo-noir dizisi Babylon Berlin’in (2017- ) dördüncü sezonu başladı. İlk iki bölümü BluTV’de yayınlanan dizinin yeni sezonu 1930’un yılbaşı gecesinde başlıyor.

Beyaz Bant 

MUBI Türkiye

Usta yönetmen Michael Haneke’nin Birinci Dünya Savaşı öncesinden bir toplum ve aile portresi sunduğu filmi Beyaz Bant (Das weisse Band, 2009) MUBI Türkiye kataloğuna eklendi. Film Cannes Film Festivali’nde büyük ödül Altın Palmiye’yi kazanmıştı.

Doktor Strange Çoklu Evren Çılgınlığında

Disney+

Marvel Sinemasal Evreni’nin önemli karakterlerinden Doktor Strange’i merkezine alan Doktor Strange Çoklu Evren Çılgınlığında (Doctor Strange in the Multiverse of Madness, 2022) Disney+ kataloğuna eklendi. Film, Doktor Strange ve Scarlet Witch karakterlerini karşı karşıya getiriyor.

Ekrem Buğra Büte’nin filmle ilgili yazısını okumak için tıklayın.

The Hobbit Üçlemesi

Netflix Türkiye

Peter Jackson’ın efsanevi Yüzüklerin Efendisi serisinin ardından 2010’lu yıllarda çektiği bir başka Tolkien uyarlaması The Hobbit üçlemesi Netflix Türkiye kataloğuna eklendi. Serideki üç filmi de dijital platform üzerinden izlemek mümkün.

House of the Dragon

Bein Connect

Taht Oyunları (Game of Thrones, 2011-2019) evrenini yeniden hayatımıza taşıyan House of the Dragon (2022- ) dizisi sonunda Türkiye’de de bir yayıncı buldu ve Bein Connect’te yayınlanmaya başladı. Dizinin şu ana kadar yayınlanan bölümleri Bein Connect kataloğuna eklenirken kalan bölümler pazartesi günleri sabaha karşı yayında olacak.

Our Ark

MUBI Türkiye

Anadolu Turnesi (2018) ve Maddenin Halleri (2020) belgeselleriyle tanınan Deniz Tortum’un İngiltereli yönetmen Kathryn Hamilton’la birlikte yönettiği Our Ark (2021) MUBI Türkiye kataloğuna eklendi. Dünyanın dijital olarak kopyalanması üzerine kafa yoran film bu yıl İstanbul Film Festivali’nde En İyi Kısa Film ödülünü kazanmıştı.

The Watcher

Netflix Türkiye

Yaratıcılığını Ryan Murphy ve Ian Brennan’ın üstlendiği suç dizisi The Watcher (2022) Netflix Türkiye’de gösterime girdi. Gerçek bir hikâyeden yola çıkan mini dizinin oyuncu kadrosunda Naomi Watts, Bobby Cannavale ve Mia Farrow gibi isimler bulunuyor.

Werewolf by Night

Disney+

Marvel’ın oluşturduğu sinemasal evrene film ve dizilere ek olarak katkı yapacak Marvel Studios Special Presentation adlı özel yapım serisi Werewolf by Night’la (2022) başladı. Disney+’ta yayına giren ve Marvel Sinemasal Evreni’ne yeni eklenecek karakter ya da konseptlere birer giriş niteliği taşıyacak bu yapımlar tek bölümlük televizyon özel yapımları olarak şekillenecek. Evrene yeni eklenecek Werewolf by the Night karakterine odaklanan bu özel bölümün başrolünde Gael García Bernal yer alıyor. 


Vizyonda

Bu hafta sinemalara hangi filmler geliyor? Hangilerini görmeli?

Cadılar Bayramı Sona Eriyor

Efsanevi korku filmi serisi Halloween’in yeni halkası Cadılar Bayramı Sona Eriyor (Halloween Ends, 2022) haftanın öne çıkan vizyon filmlerinden. 2018’de başlayan üçlemeyi tamamlayan filmin yönetmenlik koltuğunda David Gordon Green oturuyor. 

Kurtarıcı

Yönetmenlik koltuğunda Louis Garrel’in oturduğu Kurtarıcı (La croisade, 2021) Başka Sinema salonlarında vizyonda. Aynı zamanda filmin başrolünde yer alan Garrel’e oyuncu kadrosunda Laetitia Casta ve Joseph Engel eşlik ediyor.


Yıldız Tablosu

Sinema yazarları vizyonda ve dijital platformlarda Türkiye gösterimlerini yapan yeni filmleri değerlendiriyor.

-->
© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.