Şu An Okunan
Gülengül Altıntaş ile ‘İleri Senaryo Seminerleri – Arketipler II: Yolun Sakinleri’

Gülengül Altıntaş ile ‘İleri Senaryo Seminerleri – Arketipler II: Yolun Sakinleri’

Konuşmacı: Gülengül Altıntaş

Seminer Tarihleri: 5 Kasım Cumartesi – 6 Kasım Pazar

Seminer Süresi: 1 haftasonu (günde 4 saat, toplamda 8 saat)

Saatler: 13:00-17:00 arası

Mecra: Kayıt yaptıranlara Zoom linki gönderilecektir.

Seminer Ücreti: 1000 TL (tam), 600 TL (öğrenci ve öğretmen) (iyzico üzerinden 12 aya kadar taksit imkanı)

İletişim: [email protected]

Her biri farklı bir başlık ve konuda düzenlenecek ‘İleri Senaryo Seminerleri’, sinemanın her alanında üretim veren, sinema anlatısının incelikleri konusunda bilgi sahibi olmak isteyen herkese açık bir seminer dizisi. Seri boyunca hikâye, karakter ve plot tasarımında yazmayı kolaylaştırıcı yöntem ve öneriler tartışacak, hem sanat hem de zanaatımızı geliştirmek için hikâye anlatımının farklı alanlarına mercek tutacağız. 

İlkinde ruh evinin sakinlerini tanıdığımız arketipler seminerinin ikincisinde yolculuğa ilerliyor ve bu sefer de yolun sakinlerini tanıyoruz. Rehberler, biçim değiştiriciler, eşik gardiyanları, düzenbazlar, doğal yokediciler, baştan çıkarıcılar. Sadece kahramanın değil, yan karakterin tasarımında da kilit öneme sahip olan arketipleriden senaryo yazım sürecinde nasıl faydalanacağımızı tartışacak, küçük yazma çalışmalarıyla soluklanılan iki günlük yoğun bir yolculuğa çıkacağız. 

*Seminer programı, serinin ilkini almamış olan katılımcılarımız için de uygundur. 

Gülengül Altıntaş kimdir?

İstanbul Üniversitesi Radyo TV ve Sinema Bölümü’nden mezun olduktan sonra, eğitimine UCLA Extention, Content Creation for Entertainment Media programında devam etti. Kısa film ve video çalışmaları çeşitli festivallerde gösterildi, ödüller aldı. İstanbul Bilgi Üniversitesi, Film Televizyon Yüksek Lisans Programında yüksek lisans eğitimini burslu olarak tamamladı. UCLA ve NYU Tisch School of Arts hocalarından senaryo dersleri aldı, Türkiye sinemasının usta yönetmenleriyle senaryo çalışmalarına katıldı. Şu anda Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama Yüksek Lisans programında senaryo dersleri veriyor, senaryo danışmanlığı yapıyor ve Türkiye Sineması üzerine doktora çalışmalarını sürdürüyor.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.