Şu An Okunan
Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (3-9 Kasım)

Altyazı Öneriyor: Haftalık Gösterim Rehberi (3-9 Kasım)

Bu hafta Altyazı Öneriyor’da Altın Palmiye ödüllü Bir Düşüşün Anatomisi’nin yanı sıra All the Light We Cannot See, Hayatın Tüm Acıları ve Güzellikleri ve Quiz Lady gibi yapımlar öne çıkıyor.

Haftalık seyir rehberimiz Altyazı Öneriyor’da bu hafta İkinci Dünya Savaşı sırasında iki gencin yaşamına odaklanan mini dizi All the Light We Cannot See, Laura Poitras’ın Altın Aslan ödüllü belgeseli Hayatın Tüm Acıları ve Güzellikleri, oyuncu kadrosunda Sandra Oh, Awkwafina, Jason Schwartzman, Tony Hale, Holland Taylor ve Will Ferrell gibi isimlerin bulunduğu komedi Quiz Lady ve Justine Triet’nin Altın Palmiye ödüllü filmi Bir Düşüşün Anatomisi gibi yapımlar öne çıkıyor.


Advertisement

Dijital Platformlar

Bu hafta dijital platformlarda yayına girmiş film ve diziler

All the Light We Cannot See

Netflix Türkiye

İkinci Dünya Savaşı sırasında iki gencin yaşamına odaklanan mini dizi All the Light We Cannot See (2023) Netflix Türkiye’de yayında. Yaratıcılığını Steven Knight’ın üstlendiği dizinin oyuncu kadrosunda Aria Mia Loberti, Mark Ruffalo ve Hugh Laurie gibi isimler var. 

Ammonite

Netflix Türkiye

Yönetmenliğini Francis Lee’nin üstlendiği Ammonite (2020) Netflix Türkiye kataloğuna eklendi. Başrollerinde Kate Winslet ve Saoirse Ronan’ın yer aldığı film 1840’ların İngilteresi’nde bir aşk hikâyesine odaklanıyor.

Dil Dersleri

MUBI Türkiye

Yönetmenliğini Natalie Morales’in üstlendiği film Dil Dersleri (Language Lessons, 2021) MUBI Türkiye’de yayında. Mark Duplass ve Natalie Morales’in hem senaryosunu hem de başrollerini üstlendiği film bir İspanyolca öğretmeni ve öğrencisi arasındaki beklenmedik arkadaşlığı konu alıyor. 

Elmalar

MUBI Türkiye

Son yıllarda Yunanistan sinemasının uluslararası çapta başarı kazanmış filmlerinden Elmalar (Mila, 2020) MUBI Türkiye’de yayında. Dünya prömiyerini Venedik’te yapan film, hafıza kaybına yol açan bir pandemi esnasında bir adamın yaşadıklarına odaklanıyor. 

Filmi Aslı Ildır’ın kaleminden okumak için tıklayın.

Hayatın Tüm Acıları ve Güzellikleri

MUBI Türkiye

Laura Poitras’ın Altın Aslan ödüllü belgeseli Hayatın Tüm Acıları ve Güzellikleri (All the Beauty and the Bloodshed, 2022) MUBI Türkiye’de yayında. Film ikonik sanatçı Nan Goldin’in hikâyesi üzerinden opioid ve AIDS epidemilerine bakıyor.

Filmi Enis Köstepen’in kaleminden okumak için tıklayın.

Quiz Lady

Disney+

Oyuncu kadrosunda Sandra Oh, Awkwafina, Jason Schwartzman, Tony Hale, Holland Taylor ve Will Ferrell gibi isimlerin bulunduğu komedi Quiz Lady (2023) Disney+’ta yayında. Yönetmenliğini Jessica Yu’nun üstlendiği film iki kız kardeşin, annelerinin kumar sorunuyla sıradışı biçimde başa çıkmalarını ele alıyor.

Terzi – 3. Sezon

Netflix Türkiye

Başrollerinde Çağatay Ulusoy, Salih Bademci ve Şifanur Gül’ün yer aldığı dizi Terzi’nin (2023- ) üçüncü sezonu Netflix Türkiye’de yayında. OGM Pictures yapımı dizide başarılı bir terzinin hikâyesi anlatılıyor.

Wingwomen

Netflix Türkiye

Yönetmenliğini Mélanie Laurent’ın üstlendiği Wingwomen (2023) Netflix Türkiye’de yayında. Başrollerinde Isabelle Adjani, Mélanie Laurent ve Adèle Exarchopoulos’un yer aldığı film bir grup soyguncunun hikâyesini anlatıyor.


Vizyonda

Bu hafta sinemalara hangi filmler geliyor? Hangilerini görmeli?

Bir Düşüşün Anatomisi

Justine Triet’nin Altın Palmiye ödüllü filmi Bir Düşüşün Anatomisi (Anatomie d’une chute, 2023) bu hafta Başka Sinema salonlarında vizyonda. Başroldeki Sandra Hüller’in performansıyla öne çıkan film yaşanan bir olay sonucu yaşamını kaybeden kocasını öldürmekle suçlanan bir kadının dava sürecini takip ediyor.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.