Şu An Okunan
BluTV’de İzleyebileceğiniz 5 Komedi Dizisi

BluTV’de İzleyebileceğiniz 5 Komedi Dizisi

BluTV’de gösterimde olan, farklı yıllarda yayınlanmış ve belirgin bir iz bırakmış beş komedi dizisi.


Friends

BluTV

İlk sezonundan itibaren bir ekran efsanesine dönüşen Friends (1994-2004) New York’ta yaşayan, birbirinden farklı kişiliklere sahip altı arkadaşın maceralarını anlatıyor: Zengin bir ailenin moda âşığı kızı Rachel, paleontolog Ross, grubun temizlik takıntılı aşçısı Monica, oyuncu olmak için o denemeden bu denemeye koşan çapkın Joey, ne iş yaptığı bilinmeyen alaycı Chandler ve batıl inançlara sahip, vejetaryen Phoebe. 90’lı yıllar popüler kültürünün unutulmaz bir parçası olan ve kendisinden sonra gelecek sit-com’ların büyük çoğunluğunu etkileyen Friends’in tüm sezonları BluTV’de gösterimde.


Advertisement

Entourage

BluTV

Altı Emmy ve bir Altın Küre ödüllü HBO yapımı Entourage (2004-2011) oyuncu Vincent Chase’in kariyer basamaklarını tırmanmak amacıyla en yakın arkadaşları Eric Murphy, Turtle ve abisi Johnny’yle birlikte “Melekler Şehri” Los Angeles’a gelmesiyle başlıyor. Tabii onlara bir de deli dolu menajer Ari Gold eşlik ediyor. Hollywood’un zevk ve sefa dolu yaşantısını, aşırılıklarını ve zenginliğini benzersiz bir üslupla ele alan Entourage 2000’li yılların en eğlenceli ve komik dizilerinden biri. Dizinin başrollerini ise Adrian Grenier, Kevin Connolly, Kevin Dillon, Jerry Ferrara ve Jeremy Piven gibi sevilen oyuncular paylaşıyor.


Get Shorty

BluTV

Shameless’ın (2011-2021) yapımcılarından Davey Holmes’un kaleme aldığı kara komedi türündeki Get Shorty (2017-2019), Nevadalı kiralık katil Miles Daly’nin suçlarla dolu geçmişini bırakıp Hollywood’da bir film yapımcısı olmasını ve ailesini yeniden kazanmaya çalışmasını konu alıyor. Burada ikinci sınıf filmlerin yapımcısı Rick Moreweather’la tanışan Miles, Rick’in rehberliğinde şov dünyasına girmeye çalışır. Suç ve komedi türlerini başarıyla harmanlayan dizinin başrollerini Chris O’Dowd, Ray Romano ve Carolyn Dodd paylaşıyor.


Ramy

BluTV

Ramy Hassan, Mısır’dan ABD’ye yıllar önce göç etmiş bir ailenin üyesi olarak New Jersey’de yaşamını sürdürmektedir. İçinde yetiştiği Müslüman toplumunun değerleri ile Amerikan yaşam tarzı arasında sıkışıp kalmıştır. Yaratıcılığını ve başrolünü komedyen Ramy Youssef’in üstlendiği Ramy (2019– ), kahramanının ruhsal arayışını ele alırken özenle çizdiği yan karakterleri ve eklektik soundtrack’iyle BluTV seçkisinin kaçırılmaması gereken dramedilerinden biri.


State of the Union

BluTV

Yönetmenliğini Stephen Frears’ın, yaratıcılığını ise ‘High Fidelity’ ve ‘About a Boy’ gibi romanları ve müzik eleştirileriyle tanınan Nick Hornby’nin üstlendiği State of the Union (2019– ) modern ilişkiler hakkında on bölümlük bir komedi. Birbirine yabancılaşmış sevgililer Tom ve Louise birlikte terapiye gitmeye karar verirler ve her seans sonrası barda bir şeyler içerek ilişkilerindeki çatlakların nedenlerini bulmaya çalışırlar. Onar dakikalık bölümleriyle keyifli bir seyirlik sunan dizinin başrollerini ise Chris O’Dowd ile Rosamund Pike paylaşıyor.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.