Şu An Okunan
8. Engelsiz Filmler Festivali

8. Engelsiz Filmler Festivali

12-18 Ekim

Salgın önlemleri sebebiyle 12-18 Ekim tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek Engelsiz Filmler Festivali bu yıl 8. yaşını kutluyor. ‘Normali Ararken’ teması çerçevesinde izleyiciyle buluşacak olan festival, Türkiye ve dünya sinemasının festivallerde öne çıkan, çok konuşulan ve beğeniyle karşılanan filmlerini Türkiye’deki tüm sinemaseverlerle buluşturmayı amaçlıyor. Programdaki filmler her yıl olduğu gibi göremeyenler için sesli betimleme, duyamayanlar için ayrıntılı altyazı seçenekleri ile erişilebilir hâlde ücretsiz olarak izleyiciye sunulacak.

eff2020.muvi.com adresi üzerinden ücretsiz olarak erişilebilecek olan seçkinin yanı sıra festival, film ekipleri ve aktivistlerle söyleşilere de yer verecek. 46 filmin gösterileceği festivalin programında Engelsiz Yarışma, Dünyadan, Çocuklar İçin ve Uzun Lafın Kısası seçkileri ile, ‘Normali Ararken’ teması kapsamında Eski Normal: Beden, Eski Normal: Mekan, Eski Normal: Hayvan, Eski Normal: Şehir ve Eski Normal: Sanal Benlik seçkileri yer alıyor.

Engelsiz Filmler Festivali, pandemi öncesi “‘Eski’ dünyada ‘normal’ neydi?”, “Bedenle, benlikle, yaşanılan şehirlerle, içinde bulunulan mekânlarla, bir arada yaşanılan hayvanlarla kurulan ilişkilerde ‘normal’ neyi ifade ediyordu?”, “Pandemi sonrası yeni dünyada bu ilişkiler nereye evrilecek?”, “Başka bir duyarlılıkla farklı bir yaşam örmeye başlayabilecek miyiz yoksa ‘eski normaller’e geri mi döneceğiz?” gibi soruların yanıtlarını ‘Normali Ararken’ temasıyla arayacak.

engelsizfestival.com

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.