Şu An Okunan
Başka Sinema ve ENKA Sanat’tan Açık Hava Film Gösterimleri

Başka Sinema ve ENKA Sanat’tan Açık Hava Film Gösterimleri

Drive My Car

1-12 Ağustos / ENKA Açıkhava Tiyatrosu

Yaz aylarında konserler, tiyatro oyunları gibi açık hava etkinlikleri düzenleyen ENKA Sanat, Başka Sinema işbirliğiyle hazırladığı film seçkisiyle son dönemin öne çıkan yerli ve yabancı filmlerinden bir seçkiyi seyirciyle buluşturacak. Ağustos ayının ilk iki haftasına yayılan seçki sekiz filmden oluşuyor. Tüm gösterimlerin saat 21:15’te başlayacağı etkinlik seyircilere ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nda keyifli bir seyir deneyimi sunuyor.

Son iki yılın ödüllü ve dikkat çeken filmlerini bir araya getiren seçki 1 Ağustos’ta Ryûsuke Hamaguchi’nin aynı adlı Haruki Murakami öyküsünden uyarladığı Drive My Car‘ın (2021) gösterimiyle başlayacak. En İyi Uluslararası Film dalında Oscar ödülüne layık bulunan film Cannes ve Berlinale gibi festivallerden de önemli ödüller kazandı. Bununla birlikte Penélope Cruz’un Venedik Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandığı Pedro Almodóvar imzalı Paralel Anneler (Madres paralelas, 2021), Cannes Film Festivali’nin Belirli Bir Bakış bölümündeki gösteriminin ardından Sundance’te Alfred P. Sloan Film Ödülü’nü kazanan Kogonada imzalı Yang’dan Sonra (After Yang, 2021) ve En İyi Özgün Senaryo dalında Oscar kazanan Kenneth Branagh imzalı Belfast da etkinlik kapsamında görülebilecek. Programda yer alan yerli yapımlar ise arabesk şarkıcı Bergen’in yaşam öyküsünü anlatan Mehmet Binay ve M. Caner Alper imzalı Bergen ve Nazlı Elif Durlu’nun ilk uzun metrajı Zuhal (2021).

1-12 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek açık hava gösterimlerinin program takvimi ise şu şekilde:

  • Drive My Car – 1 Ağustos Pazartesi
  • Batı Yakası’nın Hikâyesi / West Side Story – 2 Ağustos Salı
  • Yang’dan Sonra / After Yang – 3 Ağustos Çarşamba
  • Dune: Çöl Gezegeni / Dune – 5 Ağustos Cuma
  • Bergen – 8 Ağustos Pazartesi
  • Paralel Anneler / Madres paralelas – 9 Ağustos Salı
  • Zuhal – 10 Ağustos Çarşamba
  • Belfast – 12 Ağustos Cuma

Etkinlik biletleri ENKA Vakfı Ana Gişesi, biletix gişeleri ve biletix.com üzerinden temin edilebiliyor. Detaylı bilgi edinmek için ENKA Sanat’ın internet sitesi ziyaret edilebilir.

enkasanat.org

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.