Şu An Okunan
Beyoğlu Sineması’nda ‘Ülke Sineması: Peru’

Beyoğlu Sineması’nda ‘Ülke Sineması: Peru’

17-21 Ocak

Beyoğlu Sineması, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Miras ekiplerince restore edilip kente geri kazandırılmasının ardından İBB Kültür Dairesi Başkanlığı’nın hazırladığı aylık programların yanı sıra tematik başlıklarda da gösterimler düzenliyor. Bu kapsamında geçtiğimiz Aralık ayında ‘Ülke Sineması Kuşağı’nı başlatan ve ilk olarak Ukrayna’yı odağına alan Beyoğlu Sineması, programın ikinci organizasyonunda Peru’yu konuk ediyor.


Advertisement

İBB Kültür Dairesi Başkanlığı’nın, Peru Büyükelçiliği desteğiyle hazırladığı program dört filmi bir araya getiriyor. Hans Matos imzalı Horoz Siklet (Peso Gallo, 2020) 17 Ocak Çarşamba akşamı saat 19:30’da, Javier Fuentes Leon imzalı En İyi Aileler (Las mejores familias, 2019) 18 Ocak Perşembe günü saat 15:00’te, Frank Pérez-Garland imzalı Margarita (Margarita: ese dulce caos, 2016) 19 Ocak Cuma günü saat 15:00’te, Ana Caridad Sanchez imzalı Lezzetli Kuruyemiş (Deliciosa Fruta Seca, 2019) ise 21 Ocak Pazar akşamı saat 19:30’da gösterilecek.

‘Ülke Sineması: Peru’ programının ücretsiz biletleri ‘İstanbul Senin’ uygulaması üzerinden temin edilebiliyor. 17-21 Ocak tarihlerinde Beyoğlu Sineması’nda gerçekleşecek programa dair detaylı bilgi edinme için İBB Kültür’ün internet sitesi ziyaret edilebilir.

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.