Şu An Okunan
Kino 2019: Alman Filmleri Diyarbakır’da

Kino 2019: Alman Filmleri Diyarbakır’da

29 Kasım-1 Aralık

German Films ve Goethe-Institute’ün düzenlediği Kino: Alman Filmleri Türkiye’de programı şimdi de Diyarbakır’a uğruyor. Diyarbakır Sanat Merkezi ve Başka Sinema işbirliğiyle Diyarbakır’da gerçekleşecek program 29 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında izleyiciyle buluşacak. Berlin Duvarı’nın yıkılışının 30. yıldönümünde yapılan programın seçkisinde Alman sinemasından öne çıkan güncel filmler yer alıyor.


Advertisement

Programın açılış filmi, 2019 Alman Film Ödülleri’ne toplam 10 dalda aday olan ve En İyi Film dâhil 5 ödül toplayan Gundermann (2018). Gundermann, Doğu Almanya’daki hayatı müzisyen Gerhard Gundermann’ın yaşamından ilham alarak anlatıyor. Andreas Goldstein’ın Adam ve Evelyn’i (Adam und Evelyn, 2018) de seçkideki bir başka Doğu Almanya öyküsü olarak dikkat çekiyor. Tek bir plandan oluşan Victoria (2015) ile büyük bir çıkış yakalayan Sebastian Schipper’in yeni filmi Yollar (Roads, 2019) program kapsamındaki merak uyandıran filmlerden biri. Angela Schanelec’in bu sene Berlin Film Festivali’nde En İyi Yönetmen Ödülü’nü kazandığı Evdeyim, Ama… (Ich war zuhause, aber…, 2019) seçkinin kaçırılmaması gereken filmlerinin başında geliyor. İlk gösterimini geçtiğimiz sene Cannes Film Festivali’nde yapan Odamda (In My Room, 2018) ve Almanya’da gişede büyük ilgi gören Süs Balıkları (Die Goldfische, 2019) da Kino 2019 kapsamında Diyarbakırlı izleyicilerle buluşacak diğer filmler.

Film gösterimleri Ninovapark Prestige Sinemaları’nın 4 numaralı salonunda gerçekleşecek. Fiyatı 5 TL olarak belirlenen biletlere Ninovapark Prestige Sinemaları gişelerinden ya da biletinial.com’dan ulaşmak mümkün.

www.kinotr.org

 

© 2013-2022 Altyazı Aylık Sinema Dergisi / Altyazi.net'in içeriği dergi yönetiminden ve yazarlardan izin alınmaksızın kullanılamaz.